INFORMACJA DLA KANDYDATÓW
INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA KL. 7 (pierwszy rok formacji)
Drodzy kandydaci do bierzmowania! Wasze przygotowanie w pierwszym roku formacji do przyjęcia sakramentu bierzmowania, będzie zakładał 9 spotkań formacyjnych oraz uczestnictwo w całorocznym liturgicznym życiu Kościoła. Każdorazowe spotkanie formacyjne rozpoczyna się Mszą Święta o godz. 18.00. Każdy kandydat potrzebuje złożyć deklarację do bierzmowania. Przyjęcie deklaracji, będzie potwierdzone wysłaniem SMS (do końca października) na podany numer. Kolejnym obowiązkiem kandydata jest posiadać indeks do bierzmowania, którym zbiera podpisy potwierdzające czynne pogłębianie życia duchowego. W indeksie potwierdzamy co niedzielną mszę św. (także święta obowiązkowe), co miesięczną spowiedź, uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych (katechezach parafialnych) oraz uczestnictwo w nabożeństwach. Ilość obowiązkowych obecności nabożeństw podana w nawiasie obok nazwy nabożeństwa. Indeks pod koniec roku będzie weryfikowany. Warunkiem zaliczenia roku formacji jest pozytywna weryfikacja indeksu.
Poniżej harmonogram pozostałych w tym roku spotkań:
– Czerwiec – 10.06.26r. Nabożeństwo Czerwcowe (5)
II rok przygotowania do bierzmowania czyli klasy ósme
Spotkanie weryfikacyjne po 2. Roku formacji do bierzmowania
Możliwe terminy:
- PONIEDZIAŁEK: 1.06; 19:00-20:30
- PONIEDZIAŁEK: 8.06; 19:00 – 20:30
- WTOREK: 9.06; 16:00 – 17:30
- CZWARTEK: 11.06; 16:00 – 17:30
Tematy rozmowy:
- Przeczytana księga Pisma Świętego
- Przegląd indeksu
- Treść konferencji
III rok przygotowania do bierzmowania:
Kandydaci, którzy otrzymali potwierdzenie dopuszczenia do bierzmowania oczywiście dalej uczęszczają na niedzielną Mszę świętą (obowiązkowo) nabożeństwa majowe, czerwcowe. Potwierdzenie dopuszczenia do bierzmowania powinni otrzymać Wasi Rodzice do 30 maja 2026 r. Dni modlitw przed bierzmowaniem (obowiązkowa obecność) rozpoczną się w niedzielę 14 czerwca o godz. 17:00. Bierzmowanie w naszej parafii zaplanowano w tym roku na 17 czerwca.
Bardzo prosimy rodziców o wspieranie swoich dzieci, tak by one były wierzące. Praktyka wiary pomaga nam tę wiarę zachować i nią żyć.

