Ogłoszenia parafialne – Rocznica Poświęcenia Kościoła 27 października 2019 r.

 1. Kalendarz  liturgiczny:

Poniedziałek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych

Sobota – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

 1. Nabożeństwo do św. Charbela w poniedziałek 28 października. O godz. 18:00  Msza św, po niej różaniec a następnie namaszczenie świętym olejem. Intencje do św. Charbela będzie można składać do koszyczka za ławkami.
 2. We środę i czwartek dodatkowa spowiedź św. (przed I piątkiem miesiąca) od godz. 17:00. We środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII a we czwartek z klas VIII.
 3. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe i każdy katolik w Polsce ma obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. W naszym kościele Msze św. w tym dniu będą tak jak  w każdą niedzielę. Z racji uroczystości w ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6:30, 7:15; 8:00; 16:00; 17:00; 18:00; 19:00.
 5. W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W dzień zaduszny 2 listopada bardzo serdecznie zapraszamy na Różaniec w intencji zmarłych. Nabożeństwo z wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 20:00. Prosimy przynieść znicze które później wspólnie zapalimy i zaniesiemy pod Krzyż misyjny. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 7. Oprócz uzyskiwania odpustów, możemy pomóc naszym Zmarłym przez ofiarowanie Mszy św. Inną formą pomocy Zmarłym jest uroczysta modlitwa Kościoła za Zmarłych zwana „Wypominkami”. Od 1 niedzieli listopada 2019 do ostatniej niedzieli października 2020 wypominki całoroczne będą czytane również przed Mszą św. o godz. 8.30 i 17.00. W każdy III wtorek miesiąca o godz. 17.30 będzie odmawiany różaniec w kościele za zmarłych wypominanych w ciągu całego roku, a o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. za dusze zmarłych wypominanych. Natomiast wypominki jednorazowe będą odczytywane przez cały listopad od poniedziałku do soboty o 17.45 w połączeniu z odmawianiem koronki do Miłosierdzia Bożego.  We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada wypominki jednorazowe także będą czytane przed Mszą św.
 8. Odwiedziny chorych będą 8 i 9 listopada od godz. 8:00.
 9. W niedzielę 17 listopada o godz. 14.00 odbędzie się wyjazd do Trzebini na spektakl w wykonaniu aktorów Grupy Misterium pt.”07.15 do Karim”. Po drodze nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Koszt wyjazdu 25 zł w tym autokar, bilety na spektakl i do muzeum karmelitańskiego. Powrót do Krakowa ok. 20.00
 10. Dziś w Święto Rocznicy Poświęcania Kościoła Własnego dziękujemy Bogu za Dobroczyńców tego kościoła, budowniczych i wszystkich ofiarodawców. Módlmy się także o powrót do zdrowia budowniczego tego kościoła, naszego ks. prałata Jana.