Ogłoszenia parafialne – 3 listopada 2019 r. XXXI Niedziela Zwykła

 1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Sobota – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 1. Do 8 listopada włącznie  można codziennie uzyskać odpust i ofiarować go za zmarłych. Można go zyskać pod zwykłymi warunkami czyli: „I. wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę  oraz wypełnić inne warunki: spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa za Ojca Świętego; II. wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1-8 listopada jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy”.
 2. We wtorek zmiana tajemnic różańcowych po wieczornej Mszy św.
 3. We czwartek 7 listopada po Mszy św. o godz. 18:00 Domowy Kościół zaprasza na spotkanie w salce domu parafialnego. Zapraszamy małżeństwa z parafii oraz chętnych do wstąpienia do Domowego Kościoła.
 4. W dni powszednie listopada różaniec za zmarłych wypominanych i wypominki jednorazowe z Koronka do Miłosierdzia Bożego przed wieczorną Mszą św.
 5. Anatol dziękuje za Wasze dary dla polskiego kościoła w Trembowli. Planujemy pielgrzymkę, w ostatnich dniach sierpnia 2020 r. na Kresy dawnej Rzeczpospolitej i być może uda się odwiedzić po drodze parafie ks. Anatola Zajączkowskiego.
 6. Ogłoszenie porządkowe dotyczące wypominek rocznych. W tym roku planujemy modlić się za tych Zmarłych wypominanych w niedziele przed Mszą św. o godz. 8:30, 10:00 i 17:00. Byliśmy zmuszeni losowo „przenieść” niektóre imiona z godz. 10:00 na pozostałe terminy, dlatego, że fizycznie  nie jest możliwe przeczytanie wszystkich imion przed jedną Mszą św. Za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych będzie odmawiany różaniec w III wtorek miesiąca (bez czytania imion) o godz. 17:30 oraz  w ten dzień będzie odprawiona za nich Msza św.
 7. Odwiedziny chorych będą w najbliższy piątek i sobotę od godz. 8:00.
 8. W miesiącu listopadzie Kaplica Adoracji będzie otwarta w dni powszednie do 21:00 z wyjątkiem sobót- do 18:00.
 9. Zapowiedź. Młodzież naszej parafii zaprasza w rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada 2019 r. po wieczornej Mszy św. na Wieczorek Patriotyczny. Impreza odbędzie się w auli Domu Parafialnego.
 10. Nie ustajemy w modlitwie o powrót do zdrowia  naszego ks. prałata Jana.