Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 24 listopada 2019 r.

  1. W sobotę – Święto św. Andrzeja apostoła.
  2. Spotkanie przed chrztem – we wtorek o godz. 19:00.
  3. Nabożeństwo do św. Szarbela będzie we czwartek po wieczornej Mszy św. Prośby i podziękowania do tego świętego można składać do skrzynki przy wejściu do kościoła.
  4. W piątek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla młodzieży z 7 i 8 klasy w ramach przygotowania do bierzmowania. Młodzież zapraszamy na Mszę św. a potem na spotkanie w kościele z ciekawym człowiekiem na temat piękna modlitwy różańcowej. Na to spotkanie zapraszamy także wszystkich zainteresowanych.
  5. Od przyszłej niedzieli w sklepiku przed kościołem będzie można nabyć świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom żyjącym w trudnych warunkach materialnych. Także będzie można nabyć w sklepiku pobłogosławione w naszym kościele opłatki. Jednocześnie informujemy, że nie upoważniamy nikogo do zanoszenia opłatków do mieszkań.
  6. W przyszłą niedzielę  w ramach corocznej akcji Pomoc Kościołowi na Wschodzie będziemy gościli w naszej parafii księdza Szymona Grzywińskiego z Kapczagaj (polska parafia w Kazachstanie obok Ałma Aty, niedaleko chińskiej granicy). Po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć tę parafię dobrowolnymi ofiarami przy okazji nabycia kalendarzy misyjnych.
  7. Kolejna niedziela rozpocznie nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do zaplanowania sobie czasu na udział w roratach. Szczegóły na plakatach.
  8. Zapraszamy do redagowania i składu czasopisma „Na Górce”. Chętnych prosimy o kontakt mailowy.
  9. Bóg zapłać za ofiary na nasze Hospicjum. Dziękujemy wolontariuszom i pracownikom Hospicjum za ich cierpliwą, gorliwą i pełną poświęcenia posługę wobec chorych i cierpiących.
  10. Jezusowi Chrystusowi naszemu Panu i Królowi polećmy siebie, nasze rodziny, chorego ks. Prałata Jana Mrowcę.