Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu 1.12.19

Dziękujemy księdzu Szymonowi z Kazachstanu za wygłoszone kazanie i za modlitwę z nami. W ramach corocznej akcji Pomoc Kościołowi na Wschodzie możemy wesprzeć jego parafię dobrowolnymi ofiarami po Mszach św. przy okazji nabycia kalendarzy misyjnych.

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent i nowy Rok Liturgiczny.
 2. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Środa – Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Piątek – Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Sobota – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

 1. W pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy róże różańcowe na zmiankę tajemnic po roratach.
 2. We wtorek o godz. 20:00 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W I czwartek miesiąca – spowiedź św. od godz. 17:00.

W I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16:00 – 16:45 oraz od 17:15 – 18:00. Dodatkowa Msza św. w I piątek o godz. 16:30.

 1. W czasie Adwentu będziemy mieć okazję spełniać dobre uczynki. Nasza parafia wesprze Dom Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego w Krakowie. Do wyznaczonych pojemników w kościele i zakrystii będzie można składać suche, długoterminowe produkty. Akcja potrwa do 22 grudnia.
 2. Roraty (czyli Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie) codziennie w dni powszednie o godz. 18:00. W poniedziałek, wtorek i środę kazanie będzie dla dzieci, w piątek dla  młodzieży a we czwartek i sobotę dla dorosłych.
 3. Od dziś w sklepiku przed kościołem można nabyć świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom żyjącym w trudnych warunkach materialnych. Także można nabyć w sklepiku pobłogosławione w naszym kościele opłatki. Jednocześnie informujemy, że nie upoważniamy nikogo do zanoszenia opłatków do mieszkań.
 4. W piątek i sobotę odwiedziny chorych przez kapłana  od godz. 8:00. Jednocześnie przypominamy, że jest możliwość częstszego przyjmowania Komunii św. przez chorych w domach. Gdyby ktoś z chorych wyraził takie pragnienie to prosimy rodziny o zgłoszenie tego w zakrystii.
 5. W II oraz IV Niedzielę Adwentu (8.12 i 22.12) nasza młodzież oazowa będzie sprzedawać własnoręcznie wykonane smaczne pierniki. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne; natomiast w III Niedzielę Adwentu będziemy mogli wesprzeć działalność parafialnych dzieł miłosierdzia (pomoc dla uboższych mieszkańców naszej parafii).
 6. W przyszłą niedzielę – Akatyst ku czci Najświętszej Bogurodzicy o godz. 18:00. Informacja na plakatach.