Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia 2019 r.

 1. W piątek wspominamy św. Łucję, dziewicę, a w sobotę św. Jana od Krzyża, kapłana
 2. We wtorek na roraty zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci klas III. Po Mszy św. będzie dla rodziców spotkanie w kościele.
 3. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 19:00 w sali obok kancelarii.
 4. Zapraszamy na roraty – w dni powszednie o godz. 18:00.
 5. W sklepiku przed kościołem do nabycia świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom żyjącym w trudnych warunkach materialnych. Także można nabyć w sklepiku pobłogosławione w naszym kościele opłatki. Jednocześnie informujemy, że nie upoważniamy nikogo do zanoszenia opłatków do mieszkań.
 6. Dziś nasza młodzież oazowa rozprowadza własnoręcznie wykonane pierniki. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne. Natomiast w przyszłą Niedzielę Adwentu będziemy mogli wesprzeć działalność parafialnych dzieł miłosierdzia (pomoc dla uboższych mieszkańców naszej parafii).
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na potrzeby naszej parafii, na wyposażenie kościoła i dekorację świąteczną.
 8. Choinki świąteczne cięte i doniczkowe będzie można nabyć na placu przy naszym kościele od 12-23 grudnia oprócz niedziel.
 9. Ksiądz Szymon z Kazachstanu dziękuje za Waszą hojną  pomoc dla jego parafii. W zakrystii są jeszcze kalendarze, których nie wzięli ofiarodawcy. Można je też nabyć w zakrystii.
 10. Dotyczy pielgrzymki do Grecji: Osoby, które jeszcze nie potwierdziły swojego udziału w tym wyjeździe proszone są o potwierdzenie w zakrystii do 10 grudnia.
 11. W minionym tygodniu ogłoszono, że były wikariusz naszej parafii ks. Zdzisław Błaszczyk został mianowany biskupem pomocniczym w Rio de Janeiro. Gościliśmy go w naszej parafii we wrześniu. Otoczmy go naszą życzliwą modlitwą.  Módlmy się także o powrót do zdrowia naszego księdza Prałata Jana Mrowcy.