Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu, 22 grudnia 2019 r.

 1. W poniedziałek spowiedź święta w naszym kościele od 7:30 – 9:00 oraz od 17:00 – 19:00. natomiast  w Wigilię Bożego Narodzenia od 7:00 – 9:00.
 2. Kaplica Adoracji będzie czynna w Wigilię Bożego Narodzenia do godziny 11:00. Natomiast od dnia 27 grudnia 2019 r.  do 8 lutego 2020 roku – w dni powszednie –  od 7:30 do 17:55.
 3. Pół godziny przed Pasterką młodzież naszej Parafii zaprasza na czuwanie modlitewne „Misterium końca czasów”.
 4. W Boże Narodzenie kończy się etap modlitwy dzieło duchowej adopcji – krucjaty modlitw o ocalenie życia nienarodzonych przed którymi zawisła groźba aborcji.
 5. Uroczystość Bożego Narodzenia jest przeżywana jako oktawa i trwa 8 dni, do 1 stycznia.
 6. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie i Święto św. Szczepana jak w każdą niedzielę. W piątek 27 grudnia – w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty po Mszy św. wieczornej – błogosławienie wina.  W sobotę – święto św. Młodzianków Męczenników.
 7. Od 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Plan całej wizyty jest umieszczony na stronie internetowej parafii i wywieszony w gablotce przed kościołem. Ministranci, kilka dni wcześniej, będą przypominać o terminie kolędy. W tym roku wizyta duszpasterska  będzie składana począwszy od mieszkania ostatniego do pierwszego. Woda poświęcona jest do zabrania z niedziele przy szopce a w dni powszednie w kaplicy adoracji.
 8. W sklepiku można nabyć świece na stół wigilijny oraz opłatki.
 9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia Dzieci Nienarodzonych a z dnia Bożego Narodzenia na wsparcie Stolicy Apostolskiej („Świętopietrze”). Składka z dnia 26 grudnia będzie tradycyjnie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 10. Decyzją Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w przyszłą niedzielę, w Święto Świętej Rodziny po Mszach świętych przeprowadzimy dodatkową składkę (do puszek) na rzecz rodzin chrześcijańskich w  Syrii.
 11. Bóg zapłać za ofiary dla ubogich w naszej parafii i dary dla Domu Samotnej Matki.
 12. Dziś po Mszach świętych do nabycia (przy wyjściu z kościoła) nowy numer gazetki parafialnej „Na Górce”. Są w nim między innymi obrzędy wieczerzy wigilijnej, program kolędy, sprawozdanie ze spotkania Duszpasterskiej Rady Parafialnej.  
 13. Módlmy się w intencji ks. prałata Jana Mrowcy z prośbą o jego powrót do zdrowia.