Ogłoszenia parafialne – Święto Świętej Rodziny. Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego 29 grudnia 2019 r.

 1. We wtorek o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. na zakończenie obecnego roku kalendarzowego. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno- przebłagalne z suplikacjami i hymnem „Te Deum” za odśpiewanie którego możemy  uzyskać odpust zupełny.
 2. Pierwszy dzień Nowego Roku jest Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe tzn. każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w ten dzień we Mszy świętej. W naszym kościele Msze św. w ten dzień będą odprawione jak w każdą niedzielę.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na spowiedź świętą szczególnie dzieci i kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII od godz. 17:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. będzie od godz. 16: 00 – 16:45 oraz od 17:20 – 18:00. W piątek zapraszamy do spowiedzi szczególnie kandydatów do bierzmowania  z klas VIII.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na spotkanie rodziny – po Mszy św. o godz. 18:00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16:30.
 6. W pierwszą sobotę  miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 7. W czasie kolędy i ferii zimowych okazja do spowiedzi w naszym kościele w dni powszednie od 6:30 – 7:15 oraz od 17:30 – 17:55.
 8. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby parafialne; ofiary składane do puszek po Mszach świętych – na potrzeby chrześcijańskich rodzin z Syrii. Składka z Nowego Roku będzie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II.
 9. W czasie wizyty duszpasterskiej księża zostawiają w domach, krótką ankietę dotyczącą spraw parafialnych. Zachęcamy do wypełnienia i wrzucenia jej do specjalnie oznaczonej skrzyni w kościele.
 10. W dniach od 25 czerwca do 5 lipca 2020 r. odbędzie się wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny-Medjugorie i Czarnogóry z czterodniowym wypoczynkiem nad Morzem Adriatyckim. Więcej informacji szczegółowych na ten temat w zakrystii.
 11. Zmiany w kancelarii parafialnej. W styczniu 2020 r. i do końca ferii kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 9:00 – 10:00 oraz od godz. 16:00 – 17:30. W soboty kancelaria nieczynna.
 12. Módlmy się o zdrowie dla budowniczego tego kościoła naszego Księdza Prałata Jana.