Ogłoszenia parafialne – Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego 2020 r.

Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Błażeja (po Mszach świętych błogosławienie świec i wiernych)

Środa – Wspomnienie św. Agaty (błogosławienie chleba i wody)

Czwartek – Wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

2. W I wtorek miesiąca zmianka tajemnic różańcowych po wieczornej Mszy św.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek i I piątek miesiąca.

W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na spowiedź świętą szczególnie dzieci i kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII od godz. 17:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. będzie od godz. 16: 00 – 16:45 oraz od 17:20 – 18:00. W piątek zapraszamy do spowiedzi szczególnie kandydatów do bierzmowania  z klas VIII.

4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18:00 będzie Msza św. z udziałem Domowego Kościoła.

5. Odwiedziny chorych przez kapłana będą w I piątek miesiąca i w najbliższą sobotę od godz. 8:00. W zależności od ilości chorych odwiedziny mogą trwać do godziny 13:00. Chorzy niech spokojnie spożyją wcześniej śniadanie i lekarstwa. Ojciec święty dał dyspensę (zwolnił) od godzinnego postu eucharystycznego dla chorych i opiekujących się nimi, którzy przyjmują Komunię św. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. W pokoju chorego przyjmującego sakramenty święte niech będzie na stole nakrytym obrusem przygotowana woda święcona, kropidło, krzyż i świeca.

6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na zakony kontemplacyjne. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Krakowskiego Seminarium Duchownego

7. Trwajmy w modlitwie o zdrowie naszych chorych, szczególnie za ks. Prałata Jana i ks. Kanonika Andrzeja.