Ogłoszenia parafialne – 7 Niedziela Zwykła 23 lutego 2020 r.

Zapraszamy dziś do adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Dziś indywidualna (w ciszy) adoracja Najświętszego Sakramentu będzie po Mszach świętych, natomiast jutro i we wtorek w kaplicy adoracji do godz. 21:00. Celem tego nabożeństwa jest ożywienie naszej wiary w prawdziwą i rzeczywistą  obecność Pana Jezusa w sakramencie Eucharystii. Dzisiaj rozpoczyna się 53.Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Grupa Apostolstwa Trzeźwości będzie się modlić przez cały tydzień na mszach św. wieczornych. Zapraszamy też na Drogę Krzyżową w piątek o godz.  17:00  w intencji trzeźwości.

1. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo do św. Rity a we czwartek nabożeństwo do św. Charbela. Prośby (na piśmie) do tego Świętego można składać do specjalnej skrzynki.

2. Spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we wtorek –19:00 (w Sali obok kancelarii). Spotkanie dla Róży św. Rity w Środę Popielcową po ostatniej Mszy św. (w Sali obok kancelarii).

3.  W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6:30, 7:15, 8:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00. W Środę Popielcową osoby pełnoletnie do 60 roku życia obowiązuje post ścisły; natomiast abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od ukończenia 14 roku życia. Post ścisły polega na ograniczeniu ilości spożywanych bezmięsnych pokarmów (3 skromne posiłki dziennie).  W Wielkim Poście katolicy nie organizują i nie uczestniczą w zabawach hucznych. W każdy piątek roku obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Zapraszamy na drogę krzyżową w naszym kościele we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 8:00, 16:00, 17:00, 19:00. Za pobożne  odprawienie drogi krzyżowej i gorzkich żali można otrzymać odpust zupełny (pod warunkiem spełnienia wszystkich pozostałych wymogów). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu będą tradycyjnie o godz. 18:00.

5. Rekolekcje dla dzieci (szkolne) będą od 9-11 marca, natomiast rekolekcje parafialne dla młodzieży i dorosłych zaplanowano od 15-18 marca.

6. Ogłoszenie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII: W ramach duchowego przygotowania do bierzmowania zapraszamy na wyjazd rekolekcyjny w terminie 27-29 marca 2020 do Olsztyna k. Częstochowy. Informacje w zakrystii kościoła parafialnego.

7. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Tomasz Trzebunia, kapłan naszej Archidiecezji pracujący w Ufie (Stolica Baszkirii w Rosji). Muzułmańskie władze przekazały za darmo działkę pod budowę kościoła katolickiego w stolicy tej republiki. Po Mszach świętych będziemy mogli wspomóc budowę tego kościoła dobrowolnymi ofiarami.

„HOSPICJUM PROSI O 1%  Domowe Hospicjum Maryi Królowej Apostołów już 14-ty rok bezinteresownie opiekuje się chorymi w ich domach, zwłaszcza na terenie naszej parafii. Jest to szeroko rozumiane, z serca płynące wsparcie dla osób chorych nowotworowo. Chorzy ci są pod stałą opieką lekarską, pielęgniarską, a jeżeli jest taka potrzeba to również psychologiczną, fizjoterapeutyczną i wolontaryjną. Hospicjum opiekuje się również osobami niepełnosprawnymi i chorymi przewlekle – zwłaszcza samotnymi, do których kierowana jest pomoc wolontariuszy, a także pomoc socjalna. Wszyscy podopieczni mogą korzystać z bezpłatnej, dobrze wyposażonej wypożyczalni sprzętu. Nasze Hospicjum nie kontraktuje NFZ-tem, Wszelkie działania opierają się na wsparciu ludzi dobrej woli. Przekazany 1% jest bardzo istotną dla działalności Hospicjum pomocą, kierowaną do konkretnego człowieka. Swój PIT można bezpłatnie rozliczyć przez internetową stronę hospicjum. Przy wyjściu z Kościoła znajdują się ulotki informacyjne, a dla emerytów i rencistów odpowiednie formularze. Bardzo dziękujemy!”.

Ogłoszenie pielgrzymki. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Kresy: do Lwowa, Poczajowa, Chocimia, Kamieńca Podolskiego, Jazłowca. Termin: 24-29 sierpnia 2020 r. Informacje na temat tej pielgrzymki w zakrystii. O udziale w tej pielgrzymce decyduje kolejność zapisów.

Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła od 20 – 29 kwietnia 2020 r. Jest jeszcze 5 miejsc na tę pielgrzymkę (kilka osób musiało zrezygnować) – informacja w zakrystii kościoła parafialnego.