Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu 1 marca 2020 r.

1.Duszpasterską Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 20:00.

2.Apostolat „Złota Róża” zaprasza na modlitwę za kapłanów w I czwartek miesiąca na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. apostolat „Złota Róża” zaprasza do kaplicy adoracji w intencji kapłanów. We czwartek  po Mszy św. także Domowy Kościół zaprasza na spotkanie w sali domu parafialnego. Dziękujemy Wam za modlitwy w intencji kapłanów.

3. W pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy róże różańcowe na zmiankę tajemnic różańcowych. O godz. 18:00 Msza św., po Mszy św. konferencja, dziesiątek różańca, podanie intencji modlitewnej i zmianka tajemnic.  W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca kapłani  odwiedzą chorych od godz. 8:00. Dodatkowych chorych można zapisywać w zakrystii, kancelarii  lub zgłaszać telefonicznie.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca – spowiedź św. od godz. 17:00. Zapraszamy szczególnie dzieci z klas VI i VII. W I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16:00 – 16:45 oraz od 17:15 – 18:00. Dodatkowa Msza św. w I piątek o godz. 16:30.  W I piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź młodzież z klasy VIII.

5. Zapraszamy na drogę krzyżową w naszym kościele we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 8:00, 16:00, 17:00, 19:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu będą tradycyjnie o godz. 18:00.Za pobożne  odprawienie drogi krzyżowej i gorzkich żali można otrzymać odpust zupełny (pod warunkiem spełnienia wszystkich pozostałych wymogów).

6. Zapowiedź: W piątek 3 kwietnia planujemy wieczorem odprawić drogę krzyżową ulicami naszej parafii. Szczegóły podamy później.

7. Parafia organizuje jeszcze w tym roku dwie pielgrzymki autokarowe: I na Kresy (Ukraina) – od 24-29 sierpnia (na tę pielgrzymkę już nie ma miejsc)  oraz II. od 21- 28 września do Medjugorje w intencji naszych misji parafialnych. Szczegóły w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę tj. 8 marca o godz. 19:00 ks. bp Zdzisław Błaszczyk, były wikariusz naszej parafii odprawi Mszę św. i pobłogosławi naszej parafii.

9. Módlmy się o powrót do zdrowia ks. Prałata Jana i ks. kanonika Andrzeja.