Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020 r.

NA KAŻDEJ MSZY ŚW. I NABOŻEŃSTWIE PROSIMY O OBECNOŚĆ TAKIEJ LICZBY WIERZĄCYCH JAK O TYM ZDECYDUJĄ WŁADZE KOŚCIELNE

1.  Apostolat „Złota Róża” zaprasza na modlitwę za kapłanów w I czwartek miesiąca na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. apostolat „Złota Róża” zaprasza do kaplicy adoracji w intencji kapłanów.

2. W pierwszy piątek i pierwszą  sobotę miesiąca kwietnia kapłani  odwiedzą chorych od godz. 8:00. Dodatkowych chorych można zapisywać w zakrystii, kancelarii  lub zgłaszać telefonicznie.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Możliwość spowiedzi w tym tygodniu codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 9:00 – 11:00 oraz od 17:00 – 18:00. Wejście do kościoła tylko od strony zakrystii. Spowiedź będzie w pomieszczeniach kościoła (tym razem nie w konfesjonałach). Ksiądz dyżurny będzie wskazywał salę, gdzie czeka spowiednik. W grupie kilku osób będzie można przyjąć Komunię św. Przypominamy, że żal doskonały zawsze zakłada pragnienie aby najszybciej jak to będzie możliwe odprawić indywidualną spowiedź integralną (tzn. przynajmniej ze wszystkich grzechów ciężkich). Na spowiedź świętą można umówić się także indywidualnie, w innym terminie. Oto numery telefonów: 12-6544720, 12-6544569 lub 797624306.

4. Drogę krzyżowa w naszym kościele w piątek o godz. 8:00, 16:00, 17:00, 19:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu będą tradycyjnie o godz. 18:00. Kazanie z Gorzkich żali będzie udostępnione na stronie internetowej.Za pobożne  odprawienie drogi krzyżowej i gorzkich żali można otrzymać odpust zupełny (pod warunkiem spełnienia wszystkich pozostałych wymogów). Nie będzie zapowiedzianej wcześniej drogi krzyżowej ulicami osiedla. Te małe niedogodności, które teraz przeżywamy, łączmy z wielkimi i zbawczymi cierpieniami Pana Jezusa z powodu naszych osobistych grzechów i grzechów tych, którzy się jeszcze nie nawrócili.

5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa.