Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12 kwietnia 2020 r.

Przeżywamy Święta Wielkanocne i Oktawę tego największego święta chrześcijaństwa.

Msze św. w naszym kościele – w Poniedziałek Wielkanocny – tak jak w każdą niedzielę.

Od wtorku do soboty – Msze święte o godz. 6:30, 7:00 oraz 18:00.

W przyszłą niedzielę 19 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia (teraz przeżywamy nowennę przed tym świętem).

Na Mszach świętych może być obecnych tylko 5 osób – oprócz posługujących.

Życzenia dla Parafian i czytających te ogłoszenia.

W dniu zmartwychwstania Chrystusa kobiety, które szły do grobu chciały oddać ostatnią posługę Chrystusowi, który umarł za nas w Wielki Piątek. Gdy przyszły do grobu Jezusa zaczęło się trzęsienie ziemi i zobaczyły anioła podobnego do błyskawicy. Obu tych zjawisk wystraszyły się. Anioł powiedział do nich: „Wy się nie bójcie bo szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu bo zmartwychwstał jak zapowiedział”.

Dziś zaczynamy lepiej rozumieć, co to strach przed zjawiskiem niezależnym od nas i potężniejszym od nas. Bojaźń i drżenie są udziałem milionów ludzi wierzących i niewierzących w Zmartwychwstałego Pana.

Życzymy Wam, wierzącym w Niego, abyście tak jak te kobiety spotkali Jezusa zwycięzcę śmierci doczesnej; by Chrystus wyzwolił nas od strachu i dał nam łaskę bezwarunkowego zaufania Jego planom. Niech Jego Najświętsze Serce będzie dla nas wszystkich ucieczką i prawdziwym pokojem, którego nikt i nic nie zdoła nam odebrać.

Księża Parafii Podwyższenia krzyża Świętego w Krakowie – Kurdwanowie