Ogłoszenia parafialne – 2 Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego, 19 kwietnia 2020 r.

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego – po Mszy św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

1.  Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – o godz. 17:30 Różaniec za Zmarłych wypominanych w naszym kościele. O godz. 18:00 Msza św. w Ich intencji.

Środa – Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Rity

Czwartek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika

Sobota – Święto św. Marka, Ewangelisty

2. Od poniedziałku 20 kwietnia 2020 r. w naszym kościele będzie mogło modlić się na każdej Mszy św. maksymalnie 90 osób. Nie jest to jeszcze powrót do normalności ale zawsze coś. Można także korzystać ze Mszy św. w dni powszednie o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. Jeśli przyjdzie więcej osób udzielimy wszystkim pragnącym tego Komunii św.

3. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie. W kaplicy adoracji może przebywać do 11 osób.

4. Okazja do spowiedzi świętej

w niedziele i dni powszednie przed Mszą św. (ksiądz będzie dyżurował w konfesjonale; będzie też możliwość spowiedzi w pomieszczeniu gdzie ksiądz spowiadał w ostatnie tygodnie Wielkiego Postu). Przypominamy, że nie można przyjmować Komunii św. ze świadomością popełnionego grzechu ciężkiego. Jeśli ktoś z wierzących katolików bałby się przychodzić do kościoła w niedzielę to nie popełnia grzechu. Należy wtedy jednak się spytać czy nie boję się iść do sklepu lub jeździć komunikacją miejską. Można także uczestniczyć we Mszy św. w dzień powszedni, gdzie zwykle jest mniej ludzi. W czasie epidemii lub jakiegoś innego niebezpieczeństwa podejmujmy chętniej dzieła miłości bliźniego, bo wtedy właśnie sprawdza się nasza wiara i ufność, jaką pokładamy w Chrystusie.

W kościele będziemy zachowywać wszelkie środki ostrożności sanitarnej. Przed Mszą św. będzie dyżurny ksiądz w konfesjonale i będzie można zdezynfekować przed spowiedzią folię ochronną dla penitenta. Przy otwartych drzwiach będą środki do dezynfekcji z których można korzystać.