Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:

 • Poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

 • Środa – Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

 • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 • Pierwszy piątek miesiąca – Msza św. dodatkowa o godz. 16:30; Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

 1. Spowiedź – w dni powszednie od 6:30 – 7:15 oraz od 17:15. W niedziele i święta przed Mszą św. W pierwszy czwartek miesiąca dodatkowo od 17:00 – 18:00 – zapraszamy szczególnie dzieci z klas 4 – 7. W I piątek dodatkowo od 16:00 – 16:45 oraz 17:15 – 18:00 – zapraszamy szczególnie uczniów z klas 8.

 2. Od poniedziałku codziennie o godz. 18:30 nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czerwcu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środy  o godz. 17:45.

 3. We wtorek zmianka tajemnic dla Róż Różańcowych po wieczornym nabożeństwie.

 4. We czwartek 4 czerwca o 18.00 Msza św. z udziałem małżeństw Domowego Kościoła. Po Mszy Świętej spotkanie w salce domu parafialnego.

 5. W I piątek i w I sobotę miesiąca kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych. Ci, których odwiedzamy na stałe nie muszą potwierdzać zaproszenia (ksiądz z Panem Jezusem ich odwiedzi). Natomiast nowych, którzy chcieliby wyspowiadać się i przyjąć Komunię św. prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii, zakrystii lub przez pocztę elektroniczną.

 6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego i dla potrzebujących.

 7. Od czerwca będą spotkania przed chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w drugi
  i czwarty wtorek miesiąca o godz. 19:00 w sali obok kancelarii.

 8. Od czerwca w dni powszednie kaplica adoracji będzie otwarta dla pragnących nawiedzić Chrystusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 7:30 – 17:55. W niedziele kaplica adoracji będzie otwarta w czasie Mszy świętych i będzie tam włączony dźwięk.

Grupy modlitewne chcące modlić się wieczorem prosimy zgłaszać księdzu w kancelarii, zakrystii lub korzystając z poczty elektronicznej.

Kaplica adoracji jest otwarta cały dzień po to, aby sobie zaplanować modlitwę przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy rodziców i dziadków, aby dawali dobry przykład dzieciom i młodzieży i zachęcali do tego rodzaju modlitwy.

 1. Przy głównym wyjściu do nabycia nowy numer gazety „Na Górce”.