Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela zwykła 19 lipca 2020 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana

Środa – święto św. Marii Magdaleny

Czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

Piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

Sobota – święto św. Jakuba, apostoła

  1. We wtorek – III wtorek miesiąca. Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele o godz. 18:00. Pół godziny przed Mszą św. różaniec za zmarłych wypominanych.
  2. We środę po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity.
  3. W sobotę we wspomnienie św. Krzysztofa po wieczornej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane w tym dniu z tej okazji przekażemy misjonarzowi na Ukrainie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 a następnie indywidualnie pobłogosławimy środki transportu i korzystających z nich. Samochody można zostawić na parkingu – ksiądz po Mszy św. podejdzie do każdego kto zechce otrzymać błogosławieństwo.
  4. W sklepiku do nabycia książka ks. Jacka Waligóry „Święci i błogosławieni Metropolii Halickiej i Lwowskiej”.
  5. Są jeszcze miejsca na dwudniową rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd w sobotę 8 sierpnia  po Mszy św. o godz. 7:00.  Powrót na drugi dzień w godzinach wieczornych. Informacje i zapisy w zakrystii.
  6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii; za te składane na tacę, dodatkowe ofiary i te przekazywane za pośrednictwem konta parafialnego. Dzięki tym ofiarom może nasza parafia funkcjonować i wspierać także dzieła kościelne: seminarium, Uniwersytet Papieski, Stolicę Apostolską i Papieskie Dzieła Misyjne.

  

Do czwartku 23 lipca   do godz. 15:00 zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektrycznego. Zużyty sprzęt  można składać od poniedziałku przy metalowym garażu za kaplicą adoracji.  Koniec akcji: czwartek 23 lipca godz. 15:00. Dzięki tej akcji wspieramy misje w Zambii, Kamerunie, Kenii, Tanzanii.