Ogłoszenia parafialne – 17 Niedziela Zwykła 26 lipca 2020 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Środa – wspomnienie św. Marty

Piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana

Sobota – wspomnienie św. alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; (pierwsza sobota miesiąca).

  1. We wtorek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Charbela. Prośby do tego świętego można składać do skrzynki z tyłu kościoła.

We wtorek o godz. 19:00 katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

  1. W przyszłą niedzielę w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, sakramentalna spowiedź święta, przyjęcie Komunii św., modlitwa Ojcze nasz, modlitwa za ojca świętego, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Kto w pełni wykona te warunki otrzyma odpust zupełny a kto nie w pełni – otrzyma odpust cząstkowy. Odpust jest to darowanie kar za grzechy. Odpust ten można ofiarować za żywych lub za zmarłych. 
  2. Odwiedziny chorych w sierpniu będą 7 i 8 dnia miesiąca.
  3. W miesiącu sierpniu zachęcamy dorosłych do abstynencji od alkoholu. W Polsce księża biskupi zachęcają do tego, aby to wyrzeczenie ofiarować za naszą miłą Ojczyznę.
  4. Bóg zapłać za ofiary dla księdza misjonarza na Ukrainie, w ramach akcji z okazji św. Krzysztofa – jeden grosz za kilometr.
  5. Rozpoczynamy coroczną akcję pomocy dla dzieci przed nowym rokiem szkolnym. W zakrystii można pobrać plecaki, zakupić pomoce szkolne i zapełniony plecak przynieść z powrotem do zakrystii.