Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu, 29.11.2020

  1. Dziś rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Andrzeja, Apostoła

Czwartek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Piątek – Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

  1. W poniedziałek po wieczornej |Mszy św. nabożeństwo do św. Szarbela. Można składać indywidualne prośby do tego świętego.
  2. W pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy róże różańcowe na zmiankę tajemnic po roratach.
  3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W I czwartek miesiąca – dodatkowo spowiedź św. od godz. 17:00.

W I piątek miesiąca – dodatkowo spowiedź od godz. 16:00 – 16:45 oraz od 17:15 – 18:00. W I piątek będzie także Msza św. o godz. 16:30.

  1. W czasie Adwentu będziemy mieć okazję spełniać dobre uczynki. Nasza parafia wesprze Dom Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego w Krakowie. Do wyznaczonych pojemników w kościele i zakrystii będzie można składać suche, długoterminowe produkty. Akcja potrwa do 20 grudnia. Szczegóły na plakacie.
  2. Roraty (czyli Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie) codziennie w dni powszednie o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci z lampionami.
  3. W sklepiku przed kościołem można nabyć świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom żyjącym w trudnych warunkach materialnych. Także można nabyć w sklepiku pobłogosławione w naszym kościele opłatki. Jednocześnie informujemy, że nie upoważniamy nikogo do zanoszenia opłatków do mieszkań.
  4. W piątek i sobotę odwiedziny chorych przez kapłana od godz. 8:00.