Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela zwykła (14 lutego 2021)

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o Trzeźwość narodu. W poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. będą modlitwy w tej intencji.

  2. We wtorek Msza św. za Zmarłych wypominanych w naszym kościele w wypominkach rocznych. Przed Mszą św. różaniec w Ich intencji. We wtorek o 18:30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Kościół Domowy (w kaplicy).

  3. Bóg zapłać za ofiary na zakony kontemplacyjne (2 lutego). W tym roku nasza parafia wsparła Klasztor Sióstr Karmelitanek w Krakowie (ul. Łobzowska). Siostry będą modlić się za Dobroczyńców i za naszą parafię.

  4. Dziękujemy naszemu parafianinowi za posprzątanie naszego kościoła i przygotowanie go na niedzielę.

  5. We środę rozpoczynamy Wielki Post. We Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post (ilościowy, ścisły, tzn. maksymalnie 3 posiłki w ciągu dnia). Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14 lat, we Środę Popielcową i w każdy piątek roku. Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia.

  6. Od środy do niedzieli będziemy przeżywać nasze rekolekcje wielkopostne i spowiedź wielkanocną. Program znajduje się w biuletynie, na stronie internetowej i w gablotkach. Prosimy zwrócić uwagę na Środę Popielcową i inny, niż zwykle, porządek Mszy św. oraz na wyznaczone dodatkowe godziny spowiedzi w piątek.

  7. Dziś kontynuujemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy by chwilę pozostać w kościele w ciszy w obecności Chrystusa pod postacią chleba. Wychodząc z kościoła, kto może, niech uklęknie na dwa kolana, oddając cześć Zbawicielowi.