Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu (28 lutego 2021)

 1. Kalendarz liturgiczny: Czwartek – Święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji.

 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Dodatkowa spowiedź, na którą zapraszamy szczególnie dzieci, we czwartek od godz. 17:00. W piątek od godz. 16:00 – 16:45 oraz od 17:15.

 3. Książa odwiedzą chorych w pierwszy piątek i sobotę od godz. 8:00. Dodatkowych chorych można zgłaszać w zakrystii, kancelarii, telefonicznie i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Niepokoją nas przypadki odkładania spowiedzi świętej na czas przyszły – nieokreślony. Może to się skończyć tym, że chrześcijanin stanie na sądzie Bożym nie przygotowany. Dodatkowe odwiedziny chorych będą także przed Niedzielą Palmową.

 4. We czwartek Msza św. z udziałem domowego Kościoła o godz. 18:00.

 5. W I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16:30. Po Mszy św. o godz. 18:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 6. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 18:00 ;

DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 8:00, 16:00 (dla dzieci), 17:00 i 19:00.

 1. We czwartek 11 marca o godzinie 19:15 uczniowie klas pierwszych szkoły średniej będą mieć spotkanie w kościele w ramach bezpośredniego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, który zaplanowano na kwiecień.

 2. Baranki paschalne na stół wielkanocny do nabycia w sklepiku. Całkowity dochód będzie przeznaczony na pomoc rodzinom potrzebującym.

 3. Można także zabrać skarbonki na jałmużnę wielkopostną. W Niedzielę Palmową będzie można komuś ubogiemu podarować zebraną jałmużnę lub przynieść ją do kościoła w celu przekazania tej jałmużny ubogim za pośrednictwem parafii.

 4. Bóg zapłać Panom za odrzucanie śniegu z terytorium parafialnego.

Ogłoszenia grzecznościowe:

 1. Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w naborze do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych zarówno ogólnych jak i integracyjnych na rok szkolny 2021/2022. Nasza Szkoła łączy w sobie wieloletnią tradycję i nowoczesność oferując swoim Uczniom edukację na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje dotyczące oferty edukacyjnej oraz interaktywną prezentację Placówki znajdą Państwo na stronie Szkoły.

 2. “Domowe Hospicjum Królowej Apostołów, które od niemal 15 lat działa w naszej parafii, dziękując wszystkim za dotychczasowe wsparcie, zwraca się z ogromną prośbą o przekazanie 1% podatku. Hospicjum bezinteresownie niesie pomoc medyczną i wspomagającą chorym nowotworowo oraz pomoc wolontariuszy chorym przewlekle i osobom samotnym. Numer KRS-u można znaleźć w Biuletynie przy wyjściu z Kościoła, gdzie również są formularze PIT-OP dla rencistów i emerytów, których rozlicza ZUS”. Hospicjum Domowe – KRS 0000283040