Ogłoszenia parafialne – 6 czerwca 2021 X Niedziela Zwykła

Dziękujemy Panu Bogu za uroczystość Bożego Ciała oraz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pięknego przebiegu naszej procesji, dziękujemy za tak liczny udział wszystkim parafianom, Panom Policjantom za zabezpieczenie trasy procesji i dbanie o nasze bezpieczeństwo, wspólnotom, które przygotowały ołtarze i przyozdobiły je pięknymi kwiatami: Żywemu Różańcowi, Domowemu Kościołowi, Neokatechumenatowi, Grupie Modlitewnej Rodziców, Siostrom Nazaretankom, Księżom Wikariuszom, Panom niosącym Baldachim, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Scholii Młodzieżowej, Panu Organiście, Panom Kościelnym, Paniom niosącym feretrony, Panom niosącym sztandar parafii, dziewczynkom sypiącym kwiaty i rodzicom, chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami, dzieciom w strojach komunijnych i rodzicom, Panom niosącym nagłośnienie. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji składamy Bóg zapłać.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, kapłanów i męczenników

Wtorek – Wspomnienie św. Jadwigi Królowej

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

  1. W czasie oktawy Bożego Ciała (do czwartku) procesje wokół kościoła po wieczornej Mszy św. Zapraszamy do upiększenia tych procesji.

  2. Katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 19:00 w kościele.

  3. W najbliższy piątek, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  4. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18:30.

  5. W sobotę – nabożeństwo fatimskie pokutne. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18:00. Intencje modlitewne do Matki Bożej Fatimskiej będzie można składać przed Mszą św. do skrzynki intencji.