Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela zwykła (24 października 2021 r.)

 1. We czwartek przypada Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 2. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 19:00
  w kościele.
 3. Zapraszamy na różaniec: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a dla wszystkich od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej. W niedzielę Różaniec o godz. 18:30.
 4. Spotkania przygotowujące do bierzmowania uczniów klas 1 ponadpodstawowych odbędą się 25 i 28 października o godz. 19.00 w kościele.
 5. W piątek po różańcu modlitwa do św. Charbela. Prośby i podziękowania do tego świętego można składać do skrzynki intencji.
 6. 29 października (piątek) po wieczornym nabożeństwie na plebanii odbędzie się spotkanie inauguracyjne nowej Rady Parafialnej.
 7. V Korowód Świętych w najbliższą niedzielę 31 października podczas Mszy św. o godz. 11.30, zachęcamy dzieci, aby przebrały się za świętego lub błogosławionego.
 8. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych Zmarłych. Oprócz uzyskiwania odpustów, możemy pomóc naszym Zmarłym przez ofiarowanie Mszy św. Inną formą pomocy zmarłym jest uroczysta modlitwa Kościoła za zmarłych zwana „Wypominkami”. Od 2 niedzieli listopada 2021 r. do ostatniej niedzieli października 2022 r. wypominki całoroczne będą odmawiane przed Mszą św. o godz. 8:30, 10:00 i 17:00. W III wtorek miesiąca o godz. 17:30 będzie odmawiany różaniec w kościele za zmarłych wypominanych w ciągu całego roku, a o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. za dusze zmarłych wypominanych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane przez cały listopad od poniedziałku do soboty o 17:45 w połączeniu z odmawianiem koronki do Bożego Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu w miesiącu listopadzie w kaplicy adoracji będzie kończyć się błogosławieństwem o godz. 17:35. We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada wypominki jednorazowe będą czytane także przed Mszą św. Tego dnia dodatkowo o 20:00 będzie nabożeństwo z wystawionym Najświętszym Sakramentem – różaniec za zmarłych.
 9. W poniedziałek o 19:30 do sali spotkań zapraszamy chętnych do redagowania gazetki „Na Górce”.
 10. W związku z przeżywanym w kościele Tygodniem Misji Świętych informujemy, że w listopadzie będą rozprowadzane kalendarze misyjne. Zebrane ofiary z tej zbiórki zostaną przekazane na rozbudowę szkoły sióstr nazaretanek w Ghanie.
 11. W dniu dzisiejszym zbierane są datki do puszek na rzecz domowego hospicjum Królowej Apostołów, które od 15 lat działa na terenie naszej parafii. Hospicjum obejmuje pełną opieką medyczną i wspomagającą chorych w terminalnym stanie choroby nowotworowej, pragnących przeżyć ten trudny czas w swoim domu, wśród bliskich. Hospicjum niesie również posługę wolontaryjną i pomoc socjalną chorym przewlekle. Każde, choćby najmniejsze wsparcie jest dla hospicjum bardzo ważne, gdyż utrzymuje się wyłącznie dzięki hojności ludzkich serc.  Wspólnota wolontariuszy zaprasza do włączenia się w pomoc chorym – ulotki informacyjne dostępne są u kwestujących.”