Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu, 5.12.2021 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Wtorek – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Środa – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Czwartek – Wspomnienie św. Juana Diego.

 1. We środę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Msze św. o godz.: 6:30, 7:15, 8:00, 12:00; 16:00, 17:00 i 18:00. Po mszy o 12.00 po mszy Godzina Łaski i adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele do godz. 13:00 Składka w dniu 8 grudnia będzie przeznaczona na nowe drzwi zewnętrzne w naszym kościele. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary na potrzeby naszej parafii. 
 2. We czwartek o godz. 20:00 w kościele comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem .
 3. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00.
 4. Dziś przy wyjściach z kościoła, nasi parafianie przekażą Wam list, jaki do Was kierujemy jako duszpasterze. Bardzo prosimy, abyście go przyjęli i przekazali go też innym domownikom i wierzącym sąsiadom.
 5. Ruszyły spotkania Oazy Dzieci Bożych, które odbywają się co 2 tygodnie w sobotę w godz. 9:00 – 13:00 w salce parafialnej, szczegóły na plakatach.
 6. W sklepiku parafialnym można nabyć „Jasełka krakowskie” przybliżające nam wartości religijno-patriotyczne oraz historię i tradycje Krakowa. Autorką jest nasza parafianka. Do książeczki można dokupić płytkę z kolędami i pieśniami religijnymi.
 7. Opłatki w tym roku do nabycia w kościele (na stoliku obok figury Matki Bożej Fatimskiej). Natomiast świece wigilijne do nabycia w sklepiku.
 8. Siostry Nazaretanki z Ghany oraz Seminarium Duchowne Księży Towarzystwa Ducha Świętego dziękują Dobroczyńcom za Wasze ofiary i zapewniają o wdzięcznej modlitwie.
 9. W przyszłą niedzielę:

–  składka będzie przeznaczona na budowę kościoła Opatrzności Bożej w Swoszowicach (na prace wykończeniowe w kościele).

– Zachęcamy do wsparcia działań naszej młodzieży przez nabycie ozdób choinkowych.   

 1. W gablotce zamieściliśmy informacje na temat Stowarzyszenia „Abraham i Sara” wspierającego małżeństwa niepłodne.
 2. Trwa Adwentowa Zbiórka długoterminowej żywności i środków chemicznych, szczegóły na plakatach.