Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu, 19 Grudnia 2021 r.

1. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

od poniedziałku do czwartku w naszym kościele od 6:30 – 7:15
oraz od 17:30

– w Wigilię Bożego Narodzenia od godziny 7:00 – 8:00.

W Wigilię Bożego Narodzenia roraty o godz. 6:30.

1. We środę po roratach nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż. Przed nabożeństwem prośby do tej świętej można składać do skrzynki intencji.
  2. Kaplica Adoracji będzie czynna w Wigilię Bożego Narodzenia do godziny 11:00.
  3. W sklepiku można nabyć świece na stół wigilijny. Opłatki można nabyć w kościele obok figury Matki Bożej Fatimskiej.
  4. 20 grudnia, w trzeci poniedziałek miesiąca, grupa Apostolstwa Trzeźwości zaprasza na wieczorną Mszę św. i modlitwę po mszy w intencji trzeźwości w naszej parafii.
  5. W każdy trzeci wtorek miesiąca Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na wspólną modlitwę po wieczornej mszy św. w kaplicy adoracji.
  6. W tym roku będą dwie pasterki: o godz. 22:00 oraz o godz. 24:00
  7. Uroczystość Bożego Narodzenia jest przeżywana jako oktawa i trwa do 1 stycznia.
  8. W Boże Narodzenie kończy się etap modlitwy dzieło duchowej adopcji – krucjaty modlitw o ocalenie życia nienarodzonych przed którymi zawisła groźba aborcji.
  9. W Boże Narodzenie porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  10. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia Dzieci Nienarodzonych, a z dnia Bożego Narodzenia na wsparcie Stolicy Apostolskiej („Świętopietrze”). Składka z dnia 26 grudnia będzie tradycyjnie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  11. Bóg zapłać za ofiary dla ubogich w parafii i dary dla Domu Pomocy Społecznej.
  12. Dziś po Mszach świętych do nabycia (przy wyjściu z kościoła) nowy numer gazetki parafialnej „Na Górce”. Są w nim między innymi: porządek odprawiania Mszy św. za poszczególne rejony kolędowe, sprawozdanie ze spotkania Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
  13. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Sprawy pilne można zgłaszać po Mszach świętych lub umówić się telefonicznie z księdzem dyżurnym.