Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Zwykła, 13 lutego 2022 r.

1. W poniedziałek przypada Święto świętych Cyryla i Metodego,

patronów Europy.

1. We wtorek różaniec za Zmarłych wypominanych w naszym kościele o godz. 17:30, a potem Msza św. w ich intencji.
  2. Zachęcamy do zapisania się na dyżur modlitewny w czasie nabożeństwa czterdziestogodzinnego (w dniach 25-27 lutego).

Chętnych do prowadzenie modlitwy zapraszamy do zakrystii.

Nabożeństwo 40 – godzinne

Są źródła, które każą szukać inspiracji w biblijnym obrazie czterdziestodniowego postu i modlitwy Chrystusa na pustyni. Trudno określić czas powstania tej formy adoracji. Prawdopodobnie jej początek sięga końca XVI wieku. Niełatwo również ustalić, kto tę formę modlitwy zapoczątkował. Historycy liturgii przypisują jej autorstwo jezuitom. Są też tacy, którzy wskazują na św. Filipa Nereusza (1515-1595) albo na św. Antoniego Marię Zaccarię (1502-1539).

Z czasem nabożeństwo przyjęło formę modlitwy błagalnej i ekspiacyjnej jako wynagrodzenie za grzechy popełnione w czasie karnawału. Polega ono na całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Celem tego nabożeństwa jest pogłębienie więzi wierzących z Chrystusem obecnym w Sakramencie Ołtarza – obecnym na sposób trwały w przechowywanym w tabernakulum Chlebie Eucharystycznym. W tej formie adoracji powinna uczestniczyć cała parafia, a więc wszystkie jej grupy wiekowe, wszystkie stany i grupy istniejące w ramach wspólnoty parafialnej.

1. Wczoraj w naszej parafii zakończył posługę wikariusza ks. Artur Zdebski, który został przeniesiony na wikariat do parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Dziękujemy księdzu Arturowi za Jego kapłańską posługę w naszej parafii i życzymy Mu opieki Matki Bożej i św. Jana Pawła II.