Ogłoszenia parafialne – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17 kwietnia 2022 r.

  1. Przeżywamy największe święto w ciągu Roku Liturgicznego – Wielkanoc. Święto to przeżywamy jako oktawę czyli 8 dni, do przyszłej Niedzieli Miłosierdzia Bożego włącznie.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszego Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II.
  3. We wtorek różaniec za Zmarłych wypominanych o godz. 17:30 oraz Msza św. w ich intencji.
  4. W piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż.
  5. Zapraszamy dzieci oraz młodzież naszej parafii a także osoby grające na instrumentach muzycznych do tworzonego zespołu muzycznego. Zespół poprowadzi Pan Paweł Piotrowski, który jest kompozytorem, organistą, aranżerem, tworzy autorskie utwory muzyczne. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 11:30 w domu parafialnym.  
  6. Bóg zapłać za udział w Triduum Paschalnym: scholi i ministrantom; modlącym się w Ciemnicy i przy Bożym Grobie, grupom  modlitewnym: Siostrom Nazaretankom, różom z Żywego Różańca, Domowemu Kościołowi, Neokatechumenatowi,  Obrońcom życia nienarodzonych, Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, Wspólnocie Rodziców, Oazie. Bóg zapłać za przygotowanie dekoracji w kościele; pomagającym w pracach porządkowych w domu parafialnym i kościele, kościelnym i organistom. Niech Zmartwychwstały Chrystus i Jego Najświętsza Matka błogosławi Wam.
  7. Bóg zapłać za Wasze ofiary na kwiaty i dekoracje; za ofiary na Boży Grób oraz za wszystkie datki na zakup nowych drzwi zewnętrznych. Bóg zapłać za dary na Ukrainę. Od przyszłej Niedzieli Miłosierdzia Bożego poprosimy Was o kolejne dary żywnościowe (mąka, cukier, olej, kasza, konserwy mięsne, rybne) dla parafii katedralnej w Żytomierzu.

Życzenia dla wierzących: Chrystus zapowiadając swoją mękę i śmierć zawsze zapowiadał swoje zmartwychwstanie. Uczniowie Jego, także my w XXI wieku, wiemy, że On jest sensem naszego życia; z Nim chcemy być szczęśliwi. Bez Niego nie wyobrażamy sobie naszego życia.  Życzymy Wam pokoju przy Chrystusowym Sercu; niech On prowadzi Was drogami swojej miłości w każdym dniu, który daje nam Jego Ojciec tutaj na ziemi i niech doprowadzi nas wszystkich do swojego królestwa w niebie. Wasi duszpasterze.