Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna 1 maja 2022

 1. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Środa – Święto św. Floriana, męczennika

Czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

Piątek – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

 1. W Uroczystość Matki Bożej 3 maja Msze św. jak w każdą niedzielę.
  Kancelaria tego dnia będzie nieczynna.
 2. Nabożeństwa majowe w niedziele i 3 maja o godz. 18:30, a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  Spowiedź dodatkowo we czwartek od godz. 17:00 oraz w piątek od godz. 16:00.
 4. W I piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16:30.
 5. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 7:00.
 6. Odwiedziny chorych przez kapłanów z posługą sakramentalną w piątek i sobotę od godz. 8:00. 
 7. W przyszłą niedzielę wygłosi kazania ks. Michał Surmawa, proboszcz parafii Narodzenia Matki Bożej w Gruzji w  ვალე (Wale).   Po Mszach świętych będziemy mieli możliwość wsparcia jego posługi materialnie, dobrowolnymi ofiarami.
 8. Przekazaliśmy pierwsze dary dla parafii w Żytomierzu. Można jeszcze wspierać tę parafię artykułami żywnościowymi o długim terminie ważności (do przyszłej niedzieli włącznie). Fragment podziękowania od ks. Proboszcza parafii katedralnej w Żytomierzu: „Z wielką wdzięcznością chciałem od całej parafii w Żytomierzu i osobiście podziękować Wam za tak otwarte serce i czułe. Nie spodziewaliśmy się, że tak szybko spotka nas wojna, tyle cierpienia i agresji ze strony Rosji. Jeden dzień, a zwłaszcza 24 luty dużo zmienił. Zmienił całą parafię. Dużo ludzi zostało w potrzebie. Jako parafia staramy się pomagać wszystkim kto przychodzi do kościoła. Przez ten czas wojny przyjmujemy dużo ludzi, a zwłaszcza uchodźców. Ludzie z dziećmi uciekają  dalej od wojny, wybuchów. Co możemy im dać? Kawałek chleba i noclegi. Przyjmujemy około 40 osób.  Bóg jest po naszej stronie. Bożą pomoc i ludzi doświadczam na co dzień. Jeszcze raz z serca dziękuję całej Waszej parafii za zbierane dary, zwłaszcza żywność i wszelką pomoc. Dziękuję za modlitwę.

Ks. Witalij Bezszkuryj,  proboszcz Parafii Świętej Zofii w Żytomierzu”.