Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022 r.

 1. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Wtorek – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Czwartek – Uroczystość Bożego Ciała, jest to święto obowiązkowe. Piątek – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 2. W poniedziałek nabożeństwo fatimskie pokutne. Początek o godz. 18:00. Prośby do Matki Bożej Fatimskiej można składać w skrzynce intencji za ławkami.
 3. Katecheza przed Chrztem Świętym dla rodziców i rodziców chrzestnych we wtorek o godz. 19:00 w kościele.
 4. W czwartek w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 7, 8:30, 10, 11:30, 13, 14:15, 16 i 19 (nie będzie Mszy o godz. 17). Po Mszy o godz. 16 udamy się w procesji Eucharystycznej do 4 ołtarzy, aby wyznać naszą wiarę w obecność Jezusa Eucharystycznego. Trasa procesji będzie taka sama jak w ubiegłych latach. Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące wspólnoty:

I ołtarz – Żywy Różaniec, II ołtarz – Domowy Kościół, III ołtarz – Neokatechumenat, IV ołtarz– Grupa modlitewna rodziców. Szczegóły dotyczące lokalizacji ołtarzy prosimy skonsultować z Panem kościelnym. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Prosimy o niesienie sztandaru parafii, feretronów, baldachimu. Dzieci, które przystąpiły w tym roku do pierwszej komunii świętej oraz przeżywające rocznicę prosimy o uczestniczenie w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Prosimy również o udekorowanie okien mieszkań na trasie procesji. Podczas Mszy Świętej o godz. 16.00 będziemy też dziękować Bogu za jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich pochodzącego z naszej parafii ks. Marcina Hodany. Delegacje parafialne będą składać dostojnemu Jubilatowi życzenia 15 min. przed Mszą Świętą, czyli o godz. 15:45, prosimy o wcześniejsze przybycie do kościoła w tym dniu.

 1. Od piątku będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała codziennie po Mszy świętej wieczornej procesja wokół naszego kościoła, a w niedzielę o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy.
 2. Próba dzieci do sypania kwiatów i dzwoneczków przed Bożym Ciałem we wtorek
  po nabożeństwie czerwcowym.
 3. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele, w niedziele o godz. 18:30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
 4. Nowy numer kwartalnika gazetki parafialnej „Na Górce” do nabycia przy głównym wyjściu z kościoła.
 5. W sklepiku obok kościoła są do nabycia książki ks. prof. Roberta Nęcka: wywiad z Janem Tomaszewskim oraz górale w hołdzie papieżowi.
 6. Próba zespołu muzycznego dla dzieci i młodzieży we wtorek o godz. 18:45 w sali obok kancelarii.
 7. W przyszłą niedzielę obrońcy życia dzieci nienarodzonych będą zbierać (na terenie kościelnym) podpisy w celu uskutecznienia ochrony życia tych ludzi w naszej Ojczyźnie.