Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła 19 czerwca 2022 r.

1.  Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana.
Wtorek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
Środa – świętych męczenników Jana Fishera i Tomasza More’a.
Czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

1. W poniedziałek po nabożeństwie wieczornym modlitwa o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.
  2. Msza św. za Zmarłych wypominanych we wtorek o godz. 18:00. Przed Mszą św. różaniec w ich intencji.
  3. We środę nabożeństwo ku czci św. Rity z poświęceniem róż – po procesji oktawy Bożego Ciała.
  4. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego dodatkowo we czwartek od godz. 17:00.
  5. We czwartek na poświęcenie wianków na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
    W ten dzień nasz ks. Prałat Jan Mrowca obchodzi swoje imieniny, otaczamy Go naszymi modlitwami.
  6. W piątek Msze św. dziękczynne na zakończenie roku szkolnego o godz. 10:00 oraz 16:30.
  7. W piątek po Mszy św. odmówimy Akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości w ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W przyszłą niedzielę Duszpasterstwo Chorych przy naszej parafii będzie organizować kwestę na rzecz wyjazdu rehabilitacyjnego dla podopiecznych. Będzie można wesprzeć ten cel dobrowolnymi ofiarami po Mszach świętych.

Ogłoszenie grzecznościowe:

Dyrekcja Niepublicznej Katolickiej Szkoły im. Św. Joanny Molli informuje, że posiada jeszcze wolne miejsca na rok szkolny 2022/2023. Placówka jest zlokalizowana w domu parafialnym obok kościoła. Zapraszamy do zapisów do zerówki oraz do klas od 1 do 4. Nasze atuty to niewielkie klasy, kameralna atmosfera, wychowanie w katolickim duchu. Szkoła jest otwarta na każde dziecko, w tym także  posiadające orzeczenie”.