Ogłoszenia parafialne – XXVII Niedziela Zwykła, 2 października 2022 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • Wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
 • Środa – Wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
 • Czwartek – wspomnienie św. Brunona, kapłana
 • Piątek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Dodatkowa spowiedź we czwartek od godz. 17:00 oraz w piątek od godz. 16:00.
  W I piątek będzie też Msza św. o godz. 16:30.
 2. W październiku Nabożeństwa różańcowe: dla dzieci od poniedziałku do soboty
  o godz. 17:00, dla wszystkich po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18:30.
 3. Kurs wiary w poniedziałek o godz. 19:00, a krąg biblijny we czwartek o godz. 19:00.
 4. We wtorek zmianka dla róż różańcowych po Mszy św. wieczornej.
 5. Na plebanii 4 października we wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci ze szkoły nr 149 i 162 przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. we środę 5 września po nabożeństwie wieczornym.
 7. W I piątek miesiąca oraz w sobotę księża odwiedzą chorych z posługą kapłańską. Dodatkowych chorych, którzy chcieliby skorzystać z tej posługi należy zgłosić w kancelarii, zakrystii, telefonicznie, bądź na adres poczty elektrycznej parafii.
 8. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców:

klasy 8 w poniedziałek 3 października o godz. 19:00;

Klasy 7 w sobotę 8 października o godz.11:00;

Klasy 1 szkoły ponadpodstawowej w sobotę 8 października o godz. 12:00.

Ogłoszenie dla rodziców i dziadków  dzieci przygotowujących się do bierzmowania: prosimy w żaden sposób nie zmuszać dzieci do przyjęcia tego sakramentu, do modlitwy i do chodzenia do kościoła. „Przymuszony pacierz Panu Bogu niemiły”. Dzieci w tym wieku zachęcamy do wiary przede wszystkim przez nasz przykład jako ludzi wierzących, praktykujących wiarę  i ufających Chrystusowi.   

 1. W najbliższy wtorek 4 października o godz. 19.00 zapraszamy na parafialne wyjście do kina Cinema City na Zakopiance na film „Johnny”. Film to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Mówi o przemianie życia, o cierpieniu i przyjaźni. Zapisy w zakrystii do poniedziałku, cena biletu 13 zł – płatne przy zapisie.