XXIX Niedziela Zwykła,16 października 2022

wtorek – święto św. Łukasza, apostoła i ewangelisty;

środa – wspomnienie bł.  ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika;

czwartek – Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana;

sobota – Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża.

Nabożeństwa różańcowe w październiku: w niedziele o godz. 18:30; od poniedziałku do soboty dla dzieci o godz. 17:00 oraz po Mszy św. wieczornej.

1. W poniedziałek kurs wiary o godz. 19:00 w sali obok kancelarii. Ten kurs przeznaczony jest dla każdego, kto chce poznać wiarę katolicką i uzupełnić swoją wiedzę religijną.
  2. We czwartek krąg biblijny o godz. 19:00 w sali obok kancelarii.
  3. W piątek o godz. 19:00 spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania
    z klas 1 ponadpodstawowych
    , których bierzmowanie odbędzie się 10 listopada.
  4. W sobotę po wieczornym nabożeństwie modlitwa do św. Rity z poświęceniem róż. Prośby do Świętej można składać przed Mszą św. do skrzynki intencji.
  5. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony modlitwie za  naszych Zmarłych. Oprócz uzyskiwania odpustów, możemy pomóc naszym Zmarłym przez ofiarowanie Mszy św. Inną formą pomocy zmarłym jest uroczysta modlitwa Kościoła za zmarłych zwana „Wypominkami”.

Wypominki całoroczne będą odmawiane przed Mszą św. w niedziele  o godz. 8:30, 10:00 i 17:00. Wyjątek: Boże Narodzenie, Wielkanoc, Renowacja Misji Świętych, Rekolekcje, Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych.  W trzecie wtorki miesiąca o godz. 17:30 będzie odmawiany różaniec w kościele za zmarłych wypominanych w ciągu całego roku, a o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. za dusze zmarłych wypominanych.

Wypominki tak zwane jednorazowe będą odmawiane  przez cały listopad od poniedziałku do soboty o 17.45 w połączeniu z odmawianiem koronki do Bożego Miłosierdzia.

1. W listopadzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji będzie kończyć się błogosławieństwem o godz. 17:35.
  2. W dniu dzisiejszym zbierane są datki do puszek na rzecz stypendystów w ramach
    22 Dnia papieskiego. W kościele jest też dodatkowa skarbonka na ten cel. Bóg zapłać za ofiary.
  3. Prasa katolicka od tej niedzieli do nabycia w zakrystii.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tydzień misyjny. Będziemy gościć w naszej parafii ks. Prałata Jana Nikla, kapłana naszej Archidiecezji, proboszcza katedry lwowskiej, który będzie głosić kazania. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć jego posługę dobrowolnymi ofiarami.