Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu, 4 grudnia 2022 r.

Gościmy dziś w naszej parafii ks. Artura Zarasia proboszcza parafii Kapczagaj (diecezja Ałmaty w Kazachstanie). Będziemy mogli wesprzeć jego parafię dobrowolnymi ofiarami po Mszach świętych.

Dziś nieszpory z II Niedzieli Adwentu o godz. 18:30.

wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;

środa – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa;

czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w tym dniu w naszym kościele będą Msze św. o godz.: 6:30, 7:00, 12:00, 16:00, 17:00, 18:00.

piątek – wspomnienie św. Juana Diego (Cuahtlaotazin);

sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.

1. W czasie Adwentu RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 18:00,
    a w sobotę o godz. 7:00.
  2. We wtorek 6 grudnia po wieczornej Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na katechezę we środę o godz. 19:00 w kościele.
  4. Godzina łaski w dniu 8 grudnia od godz. 12:00 – 13:00. Po Mszy św.
    o godz. 12:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
  5. Dzieci z klas III otrzymają poświęcone medaliki we czwartek:
  • Szkoła Podstawowa 149 – o godz. 15:00
  • Szkoła Podstawowa 162 w czasie Mszy św. o godz. 16:00
  1. Comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek o godz. 20.00. Adoracja (w kościele) w ciszy zakończona indywidualnym błogosławieństwem i wspólnym odśpiewaniem apelu Jasnogórskiego o 21.00.
  2. We czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. Można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Znajdują się one pomiędzy obrazem św. Jana Pawła II, a figurą Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać za ofiary składane przy nabywaniu opłatków. Jednocześnie informujemy, że nie upoważniamy nikogo do roznoszenia opłatków po mieszkaniach.
  4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” Dochód ze świec przeznaczony jest na potrzeby Caritasu oraz dzieł miłosierdzia w naszej parafii.
  5. W czasie Adwentu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 17:45.
  6. W okresie Adwentu zapraszamy parafian na modlitwę Jutrzni, od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w auli Domu Parafialnego, którą prowadzić będzie 1-sza wspólnota neokatechumenalna.
  7. Bóg zapłać za akcję 1 kilogram dla ludzi ogarniętych wojną na Ukrainie. Żywność z długim terminem ważności można składać do przyszłej niedzieli włącznie.
  8. Za tydzień młodzież oazowa będzie rozprowadzać ręcznie wykonane pierniki świąteczne. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele oazy naszej parafii.