Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu, 11 grudnia 2022 r.

Dziś nieszpory z III Niedzieli Adwentu o godz. 18:30.

 1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek –  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny  z Guadelupe,

wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

 1. W czasie adwentu zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00.
 2. Można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Znajdują się one przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać za ofiary składane przy nabywaniu opłatków.
 3. Świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” są do nabycia w zakrystii. Dochód przeznaczony jest na potrzeby Caritasu oraz dzieł miłosierdzia w naszej parafii. 
 4. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii. 
 5. Katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 19:00 w kościele.
 6. W czasie Adwentu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 17:45.
 7. Odwiedziny chorych przed Bożym Narodzeniem będą w najbliższą sobotę od godz. 8:00 oraz dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia tj. 23 grudnia od godz. 8:00. Księża odwiedzają z posługą duszpasterską stałych chorych. Zachęcamy pozostałych chorych i ich opiekunów o zgłoszenie takich wierzących do odwiedzin kapłana ze spowiedzią św., namaszczeniem chorych i Komunią św. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii, zakrystii, za pośrednictwem poczty elektronicznej i przez telefon. Przypominamy, że prawdziwe święto dla człowieka wierzącego polega na spotkaniu z żywym Chrystusem.
 8. Pozostałych parafian, którzy mogą przystąpić do sakramentu pokuty zapraszamy do spowiedzi w naszym kościele. Przypominamy: SPOWIEDŹ ŚW. w naszym kościele w dni powszednie od godz. 6:30 – 7:15 oraz od godz. 17:30. Spowiedź w niedziele 20 minut przed Mszą św. W przyszłą niedzielę 18 grudnia, tradycyjnie, będzie większa liczba spowiedników. 
 9. Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z naszej parafii dziękuje za wsparcie po Mszach św. w listopadzie. Ks. Artur Zaraś z Kazachstanu dziękuje za ofiary dla domu dziecka w Kazachstanie (kolekta z zeszłej niedzieli).
 10. Bóg zapłać za składane dary (artykuły żywnościowe z długim terminem ważności) dla naszych rodaków na Ukrainie ogarniętej wojną. Zbiórka potrwa jeszcze do wtorku 13 grudnia, włącznie.
 11. Dziś po Mszach św. młodzież rozprowadza pierniki, własnej produkcji. Dochód przeznaczony jest na rozwój tej grupy religijnej w naszej parafii.