Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu, 18 grudnia 2022

1. Dziś nieszpory o godz. 18:30.
  2. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 6:30. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00.
  3. Spowiedź święta w naszym kościele:
  • od poniedziałku do czwartku od godz. 6:30 do 7:15 oraz od 17:30
  • w Wigilię Bożego Narodzenia od godz. 7:15 do 8:00.
  1. W poniedziałek po roratach Apostolstwo Trzeźwości zaprasza na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  2. We wtorek różaniec za zmarłych o godz. 17:30 i Msza św. w Ich intencji.
  3. Nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż we czwartek 22 grudnia po roratach. Przed nabożeństwem prośby do tej świętej można składać do skrzynki intencji.
  4. Kaplica Adoracji będzie czynna w Wigilię Bożego Narodzenia do godziny 11:00.
  5. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny i prasę katolicką. Opłatki są w kościele obok figury Matki Bożej Fatimskiej.
  6. Księża odwiedzą chorych w piątek 23 grudnia od godz. 8:00.
  7. W tym roku będą sprawowane będą dwie pasterki: 24 grudnia o godz. 22:00 oraz o godz. 24:00.
  8. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie jak w każdą niedzielę.
  9. W Boże Narodzenie kończy się etap modlitwy dzieło duchowej adopcji – krucjaty modlitw o ocalenie życia nienarodzonych przed którymi zawisła groźba aborcji.
  10. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia Dzieci Nienarodzonych, a z dnia Bożego Narodzenia na wsparcie Stolicy Apostolskiej („Świętopietrze”). Składka z dnia 26 grudnia będzie tradycyjnie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  11. Bóg zapłać za ofiary dla ubogich w parafii i dary dla naszych rodaków na Ukrainie.
  12. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Sprawy pilne można zgłaszać po Mszach świętych lub umówić się telefonicznie z księdzem dyżurnym.
  13. Na placu przykościelnym od poniedziałku można kupić choinki cięte i doniczkowe. Pochodzą one ze szkółki roślin ozdobnych w Lipnicy Górnej.
  14. Prosimy o przyjęcie życzeń na zbliżające się Boże Narodzenie od księży duszpasterzy. Składamy je dziś po Mszach św. w formie pisemnej: przedstawiciel księży i Duszpasterskiej Rady Parafialnej wręczą każdej rodzinie te życzenia. Są tam też umieszczone zasady zaproszenia na odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą i program tej wizyty. W tym roku zaproszenie księdza, będzie miało inną formę niż, w ubiegłych latach. Nie będzie wcześniej przez ministrantów roznoszonych kartek z datą i przybliżoną godziną wizyty. Natomiast kapłan odwiedzający dany blok, będzie do dyspozycji, w określonym dniu i  przedziale godzinowym. Zaproszenie i chęć przyjęcia kapłana można będzie zgłaszać bezpośrednio ministrantom lub księdzu. Kapłan rozpocznie wizytę od mieszkania pierwszego w kierunku ostatniego. Gdyby komuś nie pasował wyznaczony termin, a chciał przyjąć kapłana po kolędzie prosimy, o zgłoszenie tego, w kancelarii lub zakrystii. Woda święcona potrzebna do poświęcenia mieszkania jest do zabrania z kościoła obok figury Matki Bożej Fatimskiej lub z kaplicy adoracji.

Zaproszenia na kolędę 2023 (pdf)