Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 stycznia 2023 r.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

Wtorek – Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W ten dzień każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. (z wyjątkiem poważnej przeszkody np. choroba lub pielęgnowanie chorych).

Na Mszach świętych błogosławieństwo kredy i kadzidła. Zestawy na święto Trzech Króli (kreda i kadzidło) potrzebne do oznaczenia naszych domów są do nabycia między obrazem Jana Pawła II, a figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na drzwiach wejściowych mieszkań  piszemy litery C+M+B oraz obecny rok, to skrót pochodzący od łacińskiej sentencji Christus Mansionem Benedicat, która oznacza „(Niech) Chrystus mieszkanie błogosławi”. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

1. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Odprawiający pierwsze piątki miesiąca (spowiedź i Komunia św.) będą mieli okazję do skorzystania ze spowiedzi świętej 20 minut przed Mszą św.
  2. We wtorek zmianka tajemnic różańcowych po wieczornej Mszy świętej.
  3. Spowiedź święta w I czwartek miesiąca od godz. 17:30.
  4. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w kaplicy adoracji po Mszy św. o godz. 7:00.
  5. Rozdanie i poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych

w czwartek 5 stycznia w kościele:

• Szkoła Nr 162 – o godz. 17:00
  • Szkoła Nr 149 – o godz. 18:00.
  1. Bóg zapłać za zaproszenia księży na poświęcenie mieszkań.
  2. Ogłoszenie dla uczniów klas 7 – zakończył się w tym roku szkolnym czas składania deklaracji z prośbą o przygotowanie do sakramentu bierzmowania.