Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła 29 stycznia 2023 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – Wspomnienie św. Jana Bosco, kapłana

Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego (pierwszy czwartek miesiąca)

Piątek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

  1. W Święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 6:30, 7:15; 8:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30. Na Mszach świętych będzie poświęcenie gromnic. Składkę z tego dnia przeznaczymy w tym roku na utrzymanie Sióstr Karmelitanek Bosych w Krakowie na ul. Łobzowskiej.
  2. W piątek z racji wspomnienia św. Błażeja po Mszach świętych będzie błogosławienie wiernych, aby dobrze używali daru mowy.

W niedzielę 5 lutego z racji wspomnienia św. Agaty będzie poświęcenie chleba i wody po wspólnej adoracji w kościele. Wodę i chleb do poświęcenia należy przynieść ze sobą do kościoła.

  1. W I piątek będzie sprawowana Msza św. dodatkowo o godz. 16:30. Kapłani odwiedzą swoich chorych w I piątek i I sobotę miesiąca. Dodatkowo można i należy zawsze zgłaszać w zakrystii lub kancelarii chorych, którzy chcą się wyspowiadać.
  2. Spowiedź w naszym kościele będzie przed Mszami świętymi w Święto Ofiarowania Pańskiego oraz w I piątek miesiąca od 16:00 – 18:00.
  3. Nabożeństwo czterdziestogodzinne w tym roku będziemy przeżywać przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post i renowację misji świętych w naszej parafii. Począwszy od przyszłej niedzieli po Mszach świętych będzie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. W trzy kolejne niedziele (5, 12 i 19 lutego) będzie otwarta kaplica adoracji od godz. 8:00 – 20:00 dla adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zachęcamy do praktykowania tego ćwiczenia duchownego (adoracja), które przynosi wielką korzyść duchową. Kaplica jest czynna w dni powszednie po Mszy św. porannej do 17:50.
  4. W pierwszym tygodniu ferii kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 9:00 – 10:00 oraz od 16:00 – 17:30. We czwartek będzie nieczynna ze względu na święto. Sprawy pilne prosimy zgłaszać po Mszach świętych lub telefonicznie na numer dyżurny.
  5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby parafii a w przyszłą niedzielę na Krakowskie Seminarium Duchowne. W tym tygodniu będziemy zamieniać trzy mechanizmy uruchamiające dzwony ponieważ pierwotne już się wysłużyły i jak zauważyliście dzwony nie dzwonią.

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Kazimierza Zielińskiego i Michalinę Jaskółkę. Za nich i za wszystkich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.