Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Zwykła 5 lutego 2023 r.

Dziś po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele. Po adoracji będzie poświęcenie wody i chleba ku czci św. Agaty. W ramach Nabożeństwa czterdziestogodzinnego w kaplicy adoracji jest dzisiaj wystawiony Najświętszy Sakrament do godz. 20:00. Można w ciągu dnia podejść pomodlić się w ciszy przed Chrystusem obecnym wśród nas pod postacią chleba. Adoracja w ciszy  będzie także z  w kolejne dwie niedziele poprzedzające Wielki Post i renowację naszych misji parafialnych.    

1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

Wtorek – Wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, dziewicy

Piątek – Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

2. Zmianka tajemnic różańca – we wtorek po wieczornej Mszy św.

3. W drugi czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Początek o godz. 20:00. 

3. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii z zeszłej niedzieli, za systematyczne wspieranie potrzeb parafii oraz za dodatkowe ofiary składane na tacę i konto parafii. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Krakowskiego Seminarium Duchownego a w przyszłą niedzielę na misje.   

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie kwestować  Fundacja Bezcenni, która ratuje dzieci przed aborcją oraz wspiera młode matki. Po Mszach świętych wolontariusze będą rozprowadzać piernikowe serca. Złożona z tej okazji dobrowolna ofiara do puszek będzie przeznaczona na zakup wyprawek do porodu, pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla maluchów.

5. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: Janusza Spólnika i Michała Bagnickiego. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.