Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela zwykła 12 lutego 2023 r.

  1. Dziś po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele. W ramach Nabożeństwa czterdziestogodzinnego w kaplicy adoracji jest dzisiaj wystawiony Najświętszy Sakrament do godz. 20:00. Można w ciągu dnia podejść pomodlić się w ciszy przed Chrystusem obecnym wśród nas pod postacią chleba. Adoracja w ciszy będzie także z  w najbliższą  niedzielę poprzedzające Wielki Post i renowację naszych misji parafialnych. 
  1. We wtorek – Święto św. Cyryla i Metodego, apostołów Słowian i patronów Europy.
  2. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 19:00 w kościele.
  3. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w piątek  o godz. 19:00 na plebanii.
  4. Rodziców (lub opiekunów prawnych) dzieci przygotowujących się do bierzmowania z klas 7 i 8 , które już złożyły deklarację przystąpienia do tego sakramentu: zapraszamy na spotkanie w dniu 21 lutego. O godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. za kandydatów do bierzmowania i ich rodziców; po nabożeństwie spotkanie w auli domu parafialnego.
  5. Bóg zapłać za ofiary (tacę) z 2 lutego na utrzymanie sióstr klauzurowych. Siostry karmelitanki z ul. Łobzowskiej dziękują i modlą się za Dobroczyńców z naszego kościoła.
  6. W najnowszym tygodniku „Niedziela” jest umieszczony artykuł o naszym Hospicjum. Tygodnik do nabycia obok zakrystii. Przy tej okazji dziękujemy pracownikom i wolontariuszom naszego Hospicjum za posługę na rzecz najbardziej potrzebujących, czyli chorych w naszej parafii.
  7. Na terenie kościelnym kwestują wolontariusze Fundacji Bezcenni, która ratuje dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Wolontariusze rozprowadzają, za dobrowolną ofiarę na ten cel, przed kościołem, piernikowe serca.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć pozostałe przy życiu ofiary trzęsienia w Turcji i Syrii. W kościele będą wystawione skarbonki na ten cel. 
  9. Renowacja Misji Parafialnych odbędzie się od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu. Program jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej.