Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu 5 marca 2023 r.

  1. Dziś, z racji I niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W tym tygodniu wspominamy:

wtorek – święte męczennice Perpetuę i Felicytę

środa – świętego Jana Bożego, zakonnika. W świecie: Międzynarodowy Dzień Kobiet, które już dziś pozdrawiamy i modlimy się za nie.

Czwartek – św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy.

  1. We wtorek zmianka tajemnic różańcowych po wieczornej Mszy św. a w drugi czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20:00 w kościele. Przypominamy, że kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu jest otwarta w dni powszednie od godz. 7:30 do 17:50.
  2. Droga krzyżowa w naszym kościele w piątki Wielkiego Postu o godz. 8:00, 16:00 (dla dzieci) o 17:00 i 19:00. Gorzkie żale w niedziele o godz. 18:00.
  3. Bóg zapłać za pomoc humanitarną dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii. Przekazaliśmy ją za pośrednictwem Caritas Polska.
  4. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w naszym kościele. Skarbonka na ten cel znajduje się za ławkami.
  5. Baranki cukrowe do koszyczka wielkanocnego rozprowadzane przez Caritas naszej Archidiecezji są do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać za ofiary składane przy nabywaniu baranków.
  6. Organizujemy kolejną pomoc dla uchodźców z działań wojennych w parafii św. Zofii w Żytomierzu i Seminarium Duchownym w Brzuchowicach koło Lwowa, gdzie znalazły schronienie setki uchodźców ze wschodniej Ukrainy. Przez dwa tygodnie, do 20 marca włącznie,  będzie można składać do pojemnika obok obrazu Pana Jezusa Miłosiernego produkty żywnościowe o długim terminie ważności, najlepiej konserwy. Jest to jedna z propozycji jałmużny wielkopostnej. Jest też prośba, jeśliby ktoś miał taką możliwość, o używane agregaty  prądotwórcze dla ludzi na Ukrainie, często pozbawionych prądu.  
  7. Ksiądz wicedziekan Jan Jarco organizuje 9 dniową pielgrzymkę samolotowo autokarową do Rzymu, Lourdes i Barcelony od 16 – 24 września br. Informacje w gablotce i zakrystii.