V Niedziela Wielkanocna

7 maja 2023 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski                                                                                                                                           

Środa – Wspomnienie św. Jana z Avili, kapłana i doktora Kościoła

Piątek – Wspomnienie św. męczenników: Nereusza, Achillesa i Pankracego

Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

  1. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we wtorek o 19:00 w kościele.
  2. We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 20:00 zakończona indywidualnym błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.
  3. W sobotę nabożeństwo fatimskie pokutne. Początek o godz. 18:00. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo różańcowe,  po którego zakończeniu będzie procesja fatimska wokół kościoła.  Na to nabożeństwo został zaproszony ks. Wojciech Węgrzyniak. W tym roku w dniu 13 maja  mija 25 lat  obecności figurki Matki Bożej Fatimskiej na procesjach w naszym kościele.
  4. Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 18:30 a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej.
  5. Rocznicę I Komunii św. będą obchodzić dzieci ze szkoły 162 w niedzielę 14 maja o godz. 11:30. Spowiedź św. dla tych dzieci i ich rodziców w sobotę 13 maja od godz. 17:00. Będzie większa liczba spowiedników i zapraszamy do skorzystania z tego wielkiego daru jakim jest sakrament pokuty i pojednania.

Rocznica I Komunii św. dzieci ze szkoły nr 149 będzie w niedzielę 21 maja i zapraszamy te dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 11:30.

  1. W sobotę już pierwsze grupy dzieci przystąpiły do Komunii św. w naszym kościele. Polecajmy te dzieci opiece Matki Bożej. Módlmy się także za ich rodziców.