XIX Niedziela zwykła 13 sierpnia 2023 r.

Poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Środa – wspomnienie św. Stefana Węgierskiego

Czwartek – Święto  św. Jacka kapłana, patrona naszej Archidiecezji

Sobota – wspomnienie św. Jana Eudesa, kapłana.

1. We wtorek święto obowiązkowe. Msze św. jak w niedziele wakacyjne czyli 7; 8.30; 10; 11.30; 13; 17; 19. Na Mszach świętych poświęcenie ziół i kwiatów. Różaniec za zmarłych wypominanych w naszym kościele będzie w tym dniu o godz. 18:30 a potem Msza św. w Ich intencji.
  2. Dzieci, które od września będą w klasie siódmej i chcą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii, mogą odbierać indeks do podpisów w zakrystii.
  3. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer gazetki parafialnej „Na Górce”. W numerze między innymi: artykuły o prowadzeniu relikwii krzyża świętego do naszego kościoła oraz o zbliżających się przed tym wydarzeniem rekolekcjach parafialnych; o poradni bioetycznej w Krakowie; wywiad z ministrantem.