XXI Niedziela Zwykła 27 sierpnia 2023 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie  św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Piątek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

  1. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Charbela z błogosławieństwem relikwiami. Intencje ze wstawiennictwem tego świętego można składać do skrzynki intencji.
  2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: piątek i sobota miesiąca. W piątek dodatkowa spowiedź od godz. 16:00. W I piątek miesiąca będzie także Msza św. o godz. 16:30.
  3. W piątek i sobotę księża odwiedzą chorych od godz. 8:00. Dodatkowych chorych, którzy pragną się wyspowiadać można zgłaszać w zakrystii.
  4. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej.
  5. Parafianie pragnący rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, także kandydaci, którzy rozpoczną w tym roku klasę 7 mogą odbierać w zakrystii indeksy do podpisów.
  6. Dzieci, które planują otrzymywać w tym roku szkolnym sprawdziany (naklejki po niedzielnych Mszach świętych) mogą już dziś odebrać plansze i dodatek na cały rok. Są one do odbioru w pomieszczeniu przed zakrystią.
  7. Od września będziemy przyjmować intencje mszalne na 2024 rok.
  8. Od niedzieli 10 września zapraszamy na rekolekcje parafialne. Będą one duchowym przygotowaniem do wprowadzenia relikwii Krzyża Pańskiego do naszego kościoła na sumie odpustowej w dniu 14 września. Program umieszczony jest w gablotkach, na stronie internetowej oraz w gazetce „Na Górce”. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy, oprócz niedzieli, na wyznaczone spotkanie rekolekcyjne.
  9. Można zapisywać się na pielgrzymkę autobusową do Kalwarii Zebrzydowskiej na pielgrzymkę rodzin w niedzielę 17 września. Wyjazd o godz. 7:00, powrót około godziny 16:00. Zapisy w zakrystii do dnia 8 września.