Święto Świętej Rodziny 31.12.2023 r.

Dziś nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku o godz. 18:00.

Poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Wtorek – Wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

Środa – Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

Sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.

1. W poniedziałek i sobotę przypadają święta nakazane to znaczy każdy katolik, nie mający poważnej przeszkody, ma obowiązek uczestniczenia w te dni we Mszy świętej. W Nowy Rok i Święto Trzech Króli Msze św. będą sprawowane tak jak w niedzielę.
  2. We wtorek, po Mszy św. wieczornej zmianka tajemnic różańca.
  3. Najbliższe spotkanie grupy osób modlących się o nawrócenie bliskich odbędzie się we wtorek 2 stycznia o 18.45 w kaplicy adoracji. Zapraszamy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dodatkowo we czwartek od godz. 17:00 oraz w piątek od godz. 16:00.
  5. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej będzie w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.
  6. W I piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy Radę Parafialną i Zelatorów opiekujących się grupami kandydatów do bierzmowania trzeciego roku formacji na kolędowanie na plebanię.
  • Kreda i kadzidło na Uroczystość Trzech Króli do oznaczenia drzwi mieszkań będą od jutra do nabycia obok Matki Bożej Fatimskiej.
  • Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach mieszkania C+M+B + 2024. “Christus Mansionem Benedicat” – czyli “Niech Chrystus błogosławi ten dom”.
  • W uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się w naszej parafii Orszak Trzech Króli. Wszystkich chętnych do udziału zapraszamy na Mszę św. o g.11.30. Prosimy, by dzieci przebrały się w stroje jasełkowe i zgromadziły przed Mszą św. w zakrystii o g.11.15. Za ławkami, na stoliku  będą dla parafian  do nabycia korony do założenia podczas orszaku, który sformujemy bezpośrednio  po Mszy św. Pójdziemy w procesji wokół kościoła śpiewając kolędy i przejdziemy do szopki przed kościołem, gdzie będzie błogosławieństwo na zakończenie procesji. Dochód ze sprzedaży koron zostanie przeznaczony na Papieskie Dzieła Misyjne.
  • W niedzielę Chrztu Pańskiego prosimy przynieść wodę do pobłogosławienia, którą można zabrać do użytku do domów. Składka z Nowego Roku będzie przeznaczona na budownictwo sakralne; z soboty na misje katolickie a z niedzieli Chrztu Pańskiego na potrzeby naszej parafii.
  1. Dziękujemy za posługę zakrystianki Pani Annie, która zakończyła tę pracę w naszym kościele. Witamy w naszej parafii siostrę Klarę, nazaretankę, która będzie pełnić tę posługę.