Uroczystość Trójcy Świętej 26 maja 2024 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa

Wtorek – Wspomnienie błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, biskupa

Środa – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Sobota – Wspomnienie św. Justyna, męczennika.

  1. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we wtorek o 19:00 w kościele.
  2. We środę po nabożeństwie majowym będzie nabożeństwo do  św. Szarbela.  Przed Mszą św. można składać pisemne intencje do tego świętego.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele  o godz. 18:30.
  4. We czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte będą w tym dniu  jak w niedziele, z jednym wyjątkiem: zamiast Mszy św. o godz. 17:00 będzie o 16:00. Po Mszy o godz. 16:00 udamy się w procesji Eucharystycznej do 4 ołtarzy, aby wyznać naszą wiarę w obecność Jezusa Eucharystycznego. Trasa procesji będzie taka sama jak w ubiegłych latach. Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące wspólnoty: I ołtarz – Żywy Różaniec, II- Domowy Kościół, III- Neokatechumenat, IV- Grupa modlitewna (drugie czwartki miesiąca). Szczegóły dotyczące lokalizacji ołtarzy prosimy skonsultować z Panem kościelnym. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Prosimy o niesienie sztandaru parafii, feretronów, baldachimu. Dzieci, które przystąpiły w tym roku do pierwszej komunii świętej oraz przeżywające rocznicę prosimy o uczestniczenie w procesji, jeśli mogą,  w strojach pierwszokomunijnych. Prosimy również o udekorowanie okien mieszkań na trasie procesji.
  5. Próba dla dzieci do sypania kwiatów będzie we środę po nabożeństwie wieczornym.
  6. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej  o godz.  7:30.
  7. Polecajmy opiece Matki Bożej szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I spowiedzi i Komunii świętej w naszym kościele.