- Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – Wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
Wtorek – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
Środa – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
Czwartek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Sobota – Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika.
- Ogłoszenie dla uczniów klas VIII przygotowanie do bierzmowania (drugi rok formacji): zapraszamy w poniedziałek 14 października o 18:00 na Mszę św. i różaniec i krótką katechezę. Na spotkanie przynosimy indeksy.
- Kandydaci do bierzmowania z trzeciego roku formacji proszeni są o zapisywanie się do grup katechetycznych. Harmonogram na cały rok jest zamieszczony w gablotce i na stronie internetowej.
- We wtorek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. za Zmarłych i na różaniec w intencji Zmarłych. Po nabożeństwie zapraszamy na modlitwy o nawrócenie najbliższych w kaplicy adoracji.
- W naszym kościele w październiku odprawiamy uroczyściej nabożeństwa różańcowe. W niedziele o godz. 18:30 a w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 17:00 dla dzieci i ich rodziców oraz po Mszy św. wieczornej przed wystawionym w kościele Najświętszym Sakramentem.
Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony modlitwie za naszych Zmarłych. Oprócz uzyskiwania odpustów, możemy pomóc naszym Zmarłym przez ofiarowanie Mszy św. Inną formą pomocy zmarłym jest tradycyjna modlitwa Kościoła za zmarłych zwana „Wypominkami”. Od drugiej niedzieli listopada do ostatniej niedzieli października wypominki całoroczne będą odmawiane przed Mszą św. w niedziele o godz. 8:30, 10:00 i 17:00, z wyjątkiem: III i IV Niedzieli Adwentu, Niedzieli Palmowej, Wielkanocy, rekolekcji parafialnych. W III wtorek miesiąca o godz. 17:30 będzie odmawiany różaniec w kościele za zmarłych wypominanych w ciągu całego roku, a o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. za tych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odmawiane przez cały listopad od poniedziałku do soboty o 17.45 w połączeniu z odmawianiem koronki do Bożego Miłosierdzia. Wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za ofiary składane z tej okazji.

