Ogłoszenia parafialne – 27 Niedziela Zwykła, 6 października 2019 r.

Dziś z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Środa –  Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

  1. Spotkanie przed chrztem świętym we wtorek o godz. 19:00 w sali obok kancelarii parafialnej.
  2. Kandydaci do bierzmowania z klasy VIII będą mieli swoje spotkanie formacyjne w najbliższy piątek 11 października. Przyjdą na Mszę św. o godz. 18:00 i różaniec a potem będzie dla nich spotkanie organizacyjne w kościele. Jest to spotkanie obowiązkowe.
  3. W najbliższy piątek w kaplicy adoracji od godz. 20:00 – 21:00 będzie adoracja prowadzona przez rodziców w intencji swoich dzieci. Zapraszamy.
  4. W niedzielę 13 października ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Porządek będzie następujący: Msza św. o 17:00, potem różaniec i procesja wokół kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.
  5. W przyszłą niedzielę w Polsce będziemy przeżywać Dzień Papieski. Po Mszach świętych będziemy mieć możliwość finansowego wsparcia stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (kolekta do puszek). Pomoc ta jest udzielana niezamożnej młodzieży, która pragnie studiować, ale warunki materialne ich rodzin są zbyt skromne. Dotyczy to przede wszystkim młodzieży z małych miejscowości, których rodziców nie stać na opłacenie czynszu w dużych miastach.
  6. Trwajmy w modlitwie w intencji ks. Jana, budowniczego tego kościoła i wieloletniego proboszcza. Prośmy Królową Różańca świętego o opiekę nad nim i o powrót do zdrowia.
  7. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 18:30 a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Adorację wieczystą w kaplicy w miesiącu październiku będziemy kończyć o godz. 17:50. Grupy modlitewne zapraszamy na różaniec a jeśliby chciały modlić się po godz. 19:00 – proszę umówić się z księdzem na konkretny dzień i czas.