Ogłoszenia Parafialne – 26 Niedziela zwykła, 29 września 2019 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

Wtorek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Środa – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Sobota – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

3. W I czwartek miesiąca – dodatkowa spowiedź od 17:00 -18:00. Zapraszamy dzieci szczególnie z klas VI i VII w ramach przygotowania do bierzmowania. Po Mszy św. ci kandydaci otrzymają w indeksach potwierdzenie swojej obecności na celebracji eucharystycznej.

4. W czwartek Msza św. wieczorna z udziałem Domowego Kościoła. Po Mszy św. spotkanie w sali domu parafialnego.

5. Spotkanie przedstawicieli rodziców dotyczące I komunii św. w czwartek 3 października o godz. 19:30.

6. W I piątek miesiąca dodatkowa spowiedź od godz. 16:00 – 17:00 oraz od 17:30 – 18:15. Młodzież z klasy VIII po zakończonej Mszy św. i różańcu otrzyma w indeksach potwierdzenie swojej obecności na celebracji eucharystycznej.

7. Odwiedziny chorych w I piątek i I sobotę miesiąca od godz. 8:00 – 11:00.

8. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca w sobotę. Porządek będzie następujący: Msza św. o godz. 7:00, konferencja, zmianka tajemnic (w kościele) i różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w kaplicy.

9. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 18:30 a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17. Adorację wieczystą w kaplicy w miesiącu październiku będziemy kończyć o godz. 17:50. Grupy modlitewne zapraszamy na różaniec a jeśliby chciały modlić się po godz. 19:00 – proszę umówić się z księdzem na konkretny dzień i czas.

10. Kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas VIII, którzy złożyli deklaracje w tym tygodniu mogą w kancelarii parafialnej zapisywać się na tegoroczne spotkania w grupach. W kancelarii parafialnej zapisujemy się tylko w godzinach urzędowania.

11. Pielgrzymka do Częstochowy 5 i 12 października – wyjazd o 7:30 z parkingu przy kościele.

12. Spółdzielnia Mieszkaniowa Kurdwanów Nowy zaprasza osoby starsze na zajęcia z aktywności ruchowej. Spotkanie informacyjne 3 października o godz. 17 w Domu Kultury przy ul. Witosa 39

13. Ks. Zdzisław Błaszczyk dziękuje za Wasze ofiary na potrzeby jego misji w Brazylii.

14. Zachęcamy do lektury parafialnego biuletynu. W między innymi informacje dotyczących nabożeństw różańcowych, odwiedzin chorych i adoracji wieczystej.