Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela zwykła, 25 października 2020 Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

 1. Dziś w Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła dziękujemy Bogu za Dobroczyńców naszego kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego, budowniczych i wszystkich ofiarodawców, a także za tych, którzy utrzymują kościół swoimi ofiarami. Modlimy się też o dobry stan chrześcijańskich kościołów.

 2. We środę – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 3. We wtorek 27.10 – katecheza przed chrztem św. (dla rodziców
  i chrzestnych) o godz. 19:00 w sali obok kancelarii.

 4. We czwartek 29.10 nabożeństwo do św. Charbela, kapłana – intencje (prośby i podziękowania) do tego świętego można składać do skrzynki za ławkami.

 5. W piątek po różańcu dla dzieci o 17.00 – rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy różaniec.

 6. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszym Zmarłym. Oprócz uzyskiwania odpustów, możemy pomóc naszym Zmarłym przez ofiarowanie Mszy św. Inną formą pomocy Zmarłym jest uroczysta modlitwa Kościoła za Zmarłych zwana „Wypominkami”. Od 2 niedzieli listopada 2020 do ostatniej niedzieli października 2021 wypominki całoroczne będą czytane przed Mszą św. o godz. 8.30, 10:00 i 17.00. W każdy III wtorek miesiąca o godz. 17.30 będzie odmawiany różaniec w kościele za zmarłych wypominanych w ciągu całego roku,
  a o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. za dusze zmarłych wypominanych.
  Wypominki jednorazowe będą odczytywane przez cały listopad od poniedziałku do soboty o 17.45 w połączeniu z odmawianiem koronki do Bożego Miłosierdzia. We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada wypominki jednorazowe będą czytane także przed Mszą św. Tego dnia dodatkowo o 20.00 nabożeństwo z wystawionym Najświętszym Sakramentem – różaniec za zmarłych.

 7. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w inicjatywę Różaniec do Granic Nieba. To kontynuacja modlitewnej inicjatywy „Różaniec do granic”, gdy udawaliśmy się z różańcami w ręku na granice naszej Ojczyzny. Tym razem organizatorzy zapraszają do modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych – zmarłych w sposób naturalny (dzieci utracone) ale też i tych, które stały się ofiarą aborcji (także w naszej Ojczyźnie). W pierwszych dniach listopada staramy się być na cmentarzach nad grobami naszych bliskich – powierzajmy w modlitwie tych, którym nie dane było się narodzić, którzy nie mają swojego grobu, prosząc ich o przebaczenie i wstawiennictwo. Wierzymy, że te dzieci żyją dzięki łasce Chrystusa i chcą nam błogosławić.

 8. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele w niedziele i święte 20 minut przed Mszą św. a w dni powszednie od godz. 6:30 – 7:15 oraz od 17:30 – 17:55. Zachęcamy w tych dniach do ofiarowania spowiedzi św. w intencji naszych Zmarłych tak, abyśmy w pierwsze osiem dni listopada mogli ofiarować za nich odpusty tzn. darowanie kary za odpuszczone już, przez Boga, grzechy.