Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu, 6 grudnia 2020

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Środa – Wspomnienie św. Jana Diego

Czwartek– Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej

Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

  1. We wtorek z racji uroczystości Msze św. o godz. 6:30; 7:15, 8:00; 16:00; 17:00, 18:00, 19:00.
  2. We wtorek – godzina łaski od godz. 12:00 do 13:00 zapraszamy na adorację do Kaplicy Adoracji. Przypominamy, że w Kaplicy Adoracji można się modlić od poniedziałku do piątku od 7:30 do 17:50. Zachęcamy do nawiedzania Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Może to też być postanowienie adwentowe.
  3. We czwartek o 20:00 zapraszamy na comiesięczną adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  4. W czasie Adwentu mamy okazję spełniać dobre uczynki. Nasza parafia wesprze Dom Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej w Krakowie. Dziękujemy za złożone do tej pory dary. Do 20 grudnia można składać rzeczy do wyznaczonych pojemników w kościele i zakrystii. Zbieramy suche, długoterminowe produkty.
  5. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 a w soboty o 7:00.
  6. Od 10 grudnia na placu przykościelnym będzie można nabyć choinki cięte
    i doniczkowe. Choinki te pochodzą ze szkółki roślin ozdobnych w Lipnicy Górnej. Szczegóły w gablotkach. W sklepiku są do nabycia opłatki poświęcone w naszym kościele i świece na stół wigilijny.
  7. Ogłoszenie kolędowe. Wraz z Parafialną Radą Duszpasterską ustaliliśmy, że w tym roku w okresie kolędowym będziemy zapraszać rodziny z wyznaczonych rejonów naszej parafii na dodatkową Mszę świętą w intencji o Boże Błogosławieństwo dla tych rodzin. Plan tych Mszy św. zostanie podany w terminie późniejszym. Tradycyjna wizyta duszpasterska może się odbyć na indywidualne życzenie domowników. Osoby, które chcą zaprosić kapłana do mieszkania, proszone są o napisanie kartki z nazwiskiem, adresem i telefonicznym numerem kontaktowym. Do skrzynki z prawej strony za ławkami należy wrzucić kartkę, zaproszenie można kierować również pocztą elektroniczną lub telefonicznie. Wizyta kapłana wcześniej ustalona byłaby po feriach, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie. Takie zaproszenie niech nie będzie traktowane jako jakiś obowiązek; rozumiemy, że sytuacja jest nadzwyczajna. Niektórzy parafianie jednak proszą o tradycyjną formę wizyty duszpasterskiej. Termin składania takich indywidualnych zaproszeń: 27 grudnia 2020 r.