Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu, 13 grudnia 2020

 1. Kalendarz liturgiczny 

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

Od 17 grudnia – druga część Adwentu.

 1. We wtorek Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. Różaniec w Ich intencji.
 2. We wtorek po roratach adoracja Najświętszego Sakramentu
  w kaplicy dla Domowego Kościoła i chętnych.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę o godz. 17.45.
 4. W piątek o godz. 19.00 modlitwa adwentowa w kościele “Godzina dla Pana”.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy do spowiedzi 20 minut przed Mszą św.  Będzie większa liczba spowiedników. W dni powszednie spowiedź od godz. 6.30 do 7.15 oraz od 17.30.
 6. Dziękujemy za złożone już zaproszenia na indywidualną, nieobowiązkową wizytę duszpasterską księdza.. Zaproszenia można składać do 27 grudnia br do skrzynki za ławkami, telefonicznie i pocztą elektroniczną.. Kilka dni przed planowaną indywidualną wizytą duszpasterską kapłan skontaktuje się
  z rodziną.
 7. W czasie adwentu nasza parafia prowadzi zbiórkę rzeczy długoterminowych dla Domu Pomocy Społecznej przy ul Łanowej. Jest to nasz adwentowy dar serca. Dziękujemy za dotychczasowe dary. Do 20 grudnia można jeszcze składać rzeczy do wyznaczonych pojemników w kościele i zakrystii.
 8. W sklepiku przed kościołem można nabyć świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” i pobłogosławione w naszym kościele opłatki.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć nasze Hospicjum. Po Mszach Świętych wolontariusze będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek.